EFI na virtual.drupa
26 kwi 2021 07:53

Sesje EFI w ramach zakończonej niedawno wirtualnej konferencji drupa poświęcone były zastosowaniom przemysłowym, najnowocześniejszym maszynom drukującym i usprawnionym przepływom pracy, a także debiutowi nowej hybrydowej technologii szerokoformatowej.

Reprezentujący firmę EFI prelegenci zwracali uwagę na sposoby, w jakie profesjonaliści z branży druku mogą rozwijać swoje firmy dzięki większej produktywności, wydajności i nowym aplikacjom, podkreślając znaczenie rozwiązań cyfrowych.

Podczas odbywającego się w dniach 20-23 kwietnia wydarzenia zaprezentowano między innymi sesję EFI dotyczącą możliwości rozwoju przemysłu poligraficznego. Znaczenie wykorzystania zaawansowanych, zintegrowanych rozwiązań przedstawił dyrektor ds. technologii Doug Edwards.

Prelegent wyjaśnił, w jaki sposób zaawansowane platformy technologiczne EFI pomagają we wdrażaniu zmian podkreślając znaczenie rozwijających się aplikacji przemysłowych. Nasz zespół nieustannie wprowadza innowacje i dostarcza klientom produkty nawet w trudnych czasach - powiedział Edwards i dodał: Jest dla nas ważne, aby być liderem w branży nie tylko pod względem dostarczania innowacyjnych produktów, ale także zapewniania know-how, na którym klienci mogą polegać, wdrażając transformację cyfrową i nowe strategie biznesowe.

Uczestnicy sesji mogli się przekonać, jak każde z rozwiązań EFI wykorzystuje popularne platformy technologiczne w celu zwiększenia wydajności i szybkości. Mówiono o trendach napędzających konwersję analogowo-cyfrową w druku, na różnych etapach cyfrowej transformacji i na różnych rynkach wertykalnych. Zapowiedziano też premiery produktów EFI zaplanowane na pozostałą część 2021 r.

EFI ma wyjątkową pozycję w branży ze względu na integrację systemów z podstawowymi komponentami oprogramowania, sprzętu i atramentu - powiedział Edwards i wyjaśnił: Nasze doświadczenie w integrowaniu systemów w wielu aplikacjach pozwala pomóc klientom w budowaniu ekosystemów i podejmowaniu działań na rzecz transformacji cyfrowych.

Podczas konferencji odbyła się premiera wielkoformatowego hybrydowego plotera drukującego z roli na rolę EFI Pro 30h UV LED.

Nowy system drukujący zapewnia użytkownikom szersze możliwości aplikacji i wszechstronność w obszarze druku wielkoformatowego. Dzięki szerokości 3,2 metra ploter Pro 30h wydaje się idealnym rozwiązaniem dla drukarń komercyjnych, producentów szyldów i działów druku w przedsiębiorstwach, które chcą rozpocząć bądź ulepszyć istniejącą produkcję i dodać opcję druku roll-to-roll do swoich możliwości szerokoformatowych. Nowa maszyna ma możliwość ciągłego druku na kartonach, oferuje drukowanie na dwóch rolkach, co zapewnia jeszcze większą przepustowość, a także umożliwia szybkie i łatwe naprzemienne przełączanie między sztywnymi i giętkimi podłożami.

Dzięki prędkościom do 230 m2/h nabywcy tego urządzenia będą mogli podjąć się większej liczby zleceń i sprostać wymaganiom w zakresie ich szybszej realizacji. Ploter jest również wyposażony w cyfrowy interfejs EFI Fiery proServer Core (DFE) z technologią FAST RIP do szybkiego przetwarzania plików; umożliwia precyzyjną kontrolę kolorów dodatkowych, tworzenie znaków cięcia, profilowanie kolorów i ich weryfikację.

Członkowie zespołu EFI przeprowadzili wiele sesji internetowych, podczas których omawiane były również tematy oprogramowania zwiększającego produktywność firmy, Fiery DFE i innowacji w zakresie maszyn inkjetowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 przedstawicieli firmy EFI. Eksperci ds. produktów byli dostępni dla uczestników w ramach indywidualnych spotkań i sesji.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI