Nowa seria wirtualnych wydarzeń FESPA
26 kwi 2021 12:09

FIT - FESPA Innovations and Trends to nowa seria wirtualnych wydarzeń na żywo, która rozpocznie się już w maju. Celem inicjatywy jest pomoc drukarniom w efektywnym planowaniu dalszej działalności rynkowej.

Nowe interaktywne wydarzenia online prowadzone na żywo mają być związane z określonym obszarem technologii i zastosowań, co powinno pomóc uczestnikom zaangażować się w wybraną, interesującą ich tematykę i poznać trendy w danej dziedzinie. Pierwsze dwa wydarzenia odbędą się w maju i czerwcu  br.

Szeroki format: 26-27 maja 2021 r.

 Skupiając się na grafice wielkoformatowej i rozwijającym się rynku dekoracji drukowanych, wydarzenie to zaprezentuje innowacje wielu wiodących dostawców technologii, oprogramowania i podłoży.

Do sponsorów złotych należą: Durst, przedstawiający swoje najnowsze portfolio urządzeń P5; EFI, prezentując swój nowy system EFI Vutek Q5; HP, pokazujący nowe portfolio maszyn Latex 700 i 800; Kornit Digital, który wyjaśni, w jaki sposób drukarnie mogą wykorzystać atramenty NeoPigment; Mimaki, który zaprezentuje nową serię maszyn drukujących UV, solwentowych i sublimacyjnych; OneVision, podkreślający swój kompleksowy pakiet automatyzacji i PrintFactory, który wyjaśni korzyści płynące z używania prawidłowego przepływu pracy i narzędzi do zarządzania kolorami.

Inni uczestniczący dostawcy to: Ahlstrom-Munksjö, Aleph, Aslan, Avery Dennison, Dataline, Elitron, Fotoba, Hanglory, Kala, Klieverik, Kongsberg, Mactac, Mutoh, Pigment.Inc, PLASTGommet, PONGS, STS Inks i TTS.

Odzież drukowana: 9-10 czerwca 2021 r.

 Drugie wydarzenie z serii FIT – FESPA skoncentruje się na sektorze druku na tekstyliach i zdobieniu odzieży, obejmującym bezpośrednie drukowanie odzieży (DTG), sitodruk, oprogramowanie i materiały do druku.

Do złotych sponsorów tego wydarzenia należą: B-FLEX, prezentujący rosnące portfolio winylu termotransferowego; EFI Reggiani, wprowadzając swoją zintegrowaną ofertę do cyfrowej produkcji tekstyliów; Gemini CAD, podkreślając swoje rozwiązania programowe dla projektantów mody, producentów i marek e-commerce; Kornit Digital, prezentując najnowsze drukarki przemysłowe DTG Kornit HD; Polyprint, prezentując swoje drukarki DTG i Direct-to-fabric (DTF) oraz maszyny do obróbki wstępnej; PrintFactory, wyróżniając zestaw narzędzi oprogramowania tekstylnego; Roland, przedstawiając nową kompaktową drukarkę DTG; i ROQ, pokazując swoje innowacje w automatycznym sitodruku i druku hybrydowym.

Pozostałymi wystawcami będą dostawcy technologii: INO, Klieverik, Lotus Holland, Melco, Pigment.Inc, Sport PrintLab, Vastex, dostawca niestandardowych rozwiązań oprogramowania Zakeke oraz producent folii transferowej COVEME.

W każdym wydarzeniu weźmie udział najmniej 16 wystawców prezentujących swoje produkty i rozwiązania. Zwiedzający będą mieli otwarty dostęp do wirtualnych pokazów, prezentacji wystawców oraz sesji pytań i odpowiedzi. Z wyprzedzeniem można też zapoznać się z pełnym programem wydarzenia. Innowacyjna platforma internetowa ułatwi dołączanie do czatów na żywo, budowanie sieci kontaktów i planowanie spotkań online.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla zwiedzających, ale liczba miejsc jest ograniczona, tak aby zarządzać jakością interaktywnych doświadczeń zarówno przedstawicieli drukarń, jak i dostawców.

Prezes FESPA, Neil Felton, wyjaśnia: Nadeszła wiosna, a firmy coraz bardziej koncentrują się na swoich planach ożywienia po tym niezwykle trudnym roku. Aby planować inwestycje i podejmować świadome decyzje, drukarnie muszą mieć możliwość zapoznania się z nowymi produktami, odkrywania rozwoju technologicznego i dostępu do porad ekspertów dotyczących produktów, zastosowań, a także możliwości dywersyfikacji i rozwoju.

Rozmawiając z drukarniami słyszymy, że - chociaż zdecydowanie wolą robić to wszystko podczas wydarzeń na żywo - istnieje pilna potrzeba dostępu do informacji w sposób oszczędzający czas. Przedsiębiorcy chcą mieć możliwość zadawania pytań, zasięgania porad, interakcji z dostawcami i pielęgnowania relacji z podobnie myślącymi członkami społeczności poligraficznej. Uruchamiając serię wirtualnych wydarzeń FIT, wspieramy naszą społeczność w najbardziej efektywny i na dziś dostępny sposób, dopóki nie spotkamy się ponownie w prawdziwym świecie, podczas targów na żywo FESPA – dodaje Neil Felton

Spotkania będą się odbywać na cyfrowej platformie, która została wykorzystana podczas ostatniego wydarzenia FESPA Global Summit w styczniu 2021 r.,

Opracowano na podstawie informacji FESPA