Premiera nowej technologii Kornit Digital
29 kwi 2021 10:15

26 kwietnia odbyła się wirtualna premiera nowej technologii firmy Kornit Digital. Izraelski producent systemów druku na tekstyliach zapewnił, że innowacyjna platforma technologiczna „ustanowi nowy standard dla mody i produkcji odzieży na żądanie”.

Zdaniem przedstawicieli firmy Kornit Digital technologia MAX przewyższa standardy branżowe w zakresie jakości druku na wielu rodzajach tkanin. Innowacja pozwala rozwijać nowe, nieosiągalne wcześniej aplikacje oraz niepowtarzalne techniki zdobienia, jest też synonimem nieograniczonych możliwości projektowania przy niskim poziomie odpadów produkcyjnych.

Kluczową cechą technologii MAX jest system XDi, oferujący możliwości trójwymiarowego obrazowania dla dekoracji graficznych. XDi, oparty na patentach firmy Kornit, umożliwia producentom rozszerzenie oferty o niespotykane wcześniej dekoracje, dostępne bez utraty wydajności i konieczności ponoszenia kosztów związanych z obsługą technologii analogowych.

Kornit Atlas MAX i ActiveLoad Automation

Firma Kornit Digital jest również twórcą technologii ActiveLoad Automation, nowego zrobotyzowanego systemu, który znacznie zmniejsza obciążenie związane z ręczną i pracochłonną obsługą podłoży w branży dekoracji i druku na tekstyliach. Rozwiązanie zwiększa  wydajność produkcji, zapewniając jednocześnie minimalne przestoje i wyjątkową niezawodność.

Nowa, zgłoszona do opatentowania technologia ActiveLoad Automation pozwala na utrzymanie ciągłości produkcji i jej spójności, zmniejszając liczbę błędów ludzkich, zapewniając tym samym wysoką wydajność operacyjną.

Pierwszy produkt z technologią MAX dostępny na rynku

Technologia MAX jest już dostępna  w systemie produkcji DTG - Kornit Atlas MAX. Neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla system drukujący na skalę przemysłową zapewnia wysoką jakość i wyjątkowe możliwości dopasowywania kolorów oraz szeroką, żywą gamę barw o dużej trwałości. Atlas MAX jest dostarczany z wbudowaną nową technologią XDi, umożliwiającą drukowanie trójwymiarowych wzorów, na przykład imitujących haft. Aktualizacja systemów Kornit Atlas będzie dostępna w pierwszym kwartale 2022 roku.

Nowe możliwości Kornit Atlas MAX wprowadzają zrównoważoną produkcję na żądanie do głównego nurtu rynkowego. Planujemy zaimplementować technologię MAX do kolejnych, obiecujących segmentów rynku takich jak sporty zespołowe, różne kategorie mody i rynek dekoracji - powiedział Omer Kulka, CMO Kornit Digital i dodał: Innowacja pojawia się we właściwym momencie, aby dopasować podaż do popytu. Popyt, który wymaga swobody projektowania w celu wyrażania siebie, jakości i zrównoważonych praktyk; i podaż, która rozszerza możliwości druku na żądanie, tak ważne dla konsumenta.

Spełnienie obietnicy cyfrowej produkcji

Rośnie świadomość faktu, że ​​produkcja na żądanie to odpowiedź na potrzeby dzisiejszego konsumenta - powiedział Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital i wyjaśnił: Technologia MAX definiuje przyszłość zrównoważonej produkcji tekstyliów na żądanie, a przyszłość nadeszła już teraz. MAX oferuje więcej kreatywności i mniej odpadów. Zaczynamy tworzyć cyfrowo bez ograniczeń – czeka nas świat pełen nowych możliwości.

Nasi klienci mają silne i stale rosnące zapotrzebowanie na wysoką jakość produktów sprzedawanych w ofercie detalicznej oraz dodatkowe aplikacje. Jesteśmy przekonani, że Kornit Atlas MAX to rozwiązanie, które jest w stanie sprostać tym potrzebom - dodał Scott Valancy, dyrektor operacyjny Monster Digital, który przetestował nowy system w wersji beta.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit Digital