UPM Raflatac wprowadza rozwiązanie OptiCut
3 maj 2021 08:46

Firma UPM Raflatac zamierza wznieść branżę etykietową na nowy poziom dzięki swojemu nowemu rozwiązaniu OptiCut.  Zastosowana w nim własna technologia klejów jest dostępna dla każdego z podstawowych rozwiązań końcowych druku termicznego bez podkładu — od handlu detalicznego i logistyki po szybkie usługi oraz restauracje sprzedające na wynos.

Rozwiązanie OptiCut to najnowsza pozycja w portfolio firmy UPM Raflatac, w którym znajdują się innowacje etykietowe wyznaczające standardy i rozwijające produkty. Rozwiązanie to zapobiega zakleszczaniu się papieru i zapewnia doskonałe przyklejanie przy minimalnym nakładzie kleju w różnych zastosowaniach — od szorstkich powierzchni po niskie temperatury. 

OptiCut skraca czas serwisowania i zapewnia klientom produkt bez podkładu przy maksymalnym czasie pracy aplikatorów drukarki, rzadszą wymianę rolek i wyraźny kod kreskowy na opakowaniu. 

Opracowaliśmy rozwiązanie OptiCut we współpracy z naszymi partnerami na przestrzeni całego cyklu eksploatacji. Nasze innowacyjne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie jest optymalnym wyborem, jeśli poszukujesz wysokiej jakości cięcia i doskonałej przyczepności na opakowaniu — mówi Mauri Suomela, starszy wiceprezes, dział laminatów papierowych, UPM Raflatac.

Druk termiczny (DT) etykiet bez podkładu jest wydajną i przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych laminatów etykietowych, ponieważ zmniejsza zużycie materiałów nawet o 40 proc. Dzięki trendom dbałości o środowisko i potrzebie zwiększania wydajności linerless szybko zyskał na popularności. W efekcie wzrostu popytu na zastosowania końcowe, takie jak etykietowanie artykułów spożywczych, oraz w logistyce lub restauracjach szybkiej obsługi rynek druku termicznego odnotował w ostatnich latach około 15 proc. wzrost w skali roku. 

W celu wzmocnienia swojej pozycji na szybko rozwijającym się rynku laminatów etykietowych bez podkładu firma UPM Raflatac zwiększa swoje możliwości produkcyjne i buduje nową linię produkcyjną w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, w Polsce. Inwestycja sięgająca 13 mln euro obejmuje nową linię powlekania bez podkładu oraz zwiększenie wydajności cięcia i pakowania, zwiększając tym samym roczne możliwości produkcyjne firmy w zakresie druku termicznego bez podkładu o 100 mln m2. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej planowane jest na koniec 2021 r.

 

cript>