Graphicscalve inwestuje w trzy drukarki Fujifilm Acuity            
4 maj 2021 08:49

Włoska firma poligraficzna rozwija swój dział komunikacji wizualnej, inwestując w maszyny Acuity LED 1600R, Acuity LED 3200R i Acuity Select od Fujifilm.                                       

Firma Graphicscalve zaczynała ponad 40 lat temu jako zakład drukarski zlokalizowany we włoskiej prowincji Bergamo. Na przestrzeni lat przekształciła się w ważnego gracza włoskiej branży graficznej. Firma zajmuje się drukiem offsetowym i cyfrowym, mając klientów w wielu różnych sektorach, w tym wydawnictwa i sklepy wielkopowierzchniowe. Chcąc wesprzeć rozwój działu komunikacji wizualnej, w lutym br. firma Graphicscalve zainwestowała w nowe maszyny do druku cyfrowego, aby móc oferować wysokiej jakości rozwiązania do wystroju wnętrz i marketingu wizualnego. Głównym elementem tej inwestycji były dwie maszyny typu roll-to-roll i jedna drukarka z płaskim stołem z serii Acuity firmy Fujifilm – Acuity LED 1600R, Acuity LED 3200R i Acuity Select.

Działamy w wielu sektorach i w każdym z nich staramy się dostarczać wysokiej jakości produkty w najlepszych cenach — mówią Ezio i Walter Ferrari, właściciele Graphicscalve. - Jesteśmy dumni z oferowanej jakości i precyzji i możemy śmiało powiedzieć, że gwarantujemy jakość offsetu przy wszystkich zaletach druku cyfrowego.

W ciągu 40 lat swojego istnienia firma Graphicscalve stała się dostawcą nowatorskich usług, który uważnie śledzi zmiany na rynku. W miarę rozwoju zdobywaliśmy coraz większą wiedzę, czego tak naprawdę branża druku oczekuje od dostawcy — kontynuuje Ezio. - Dlatego zwiększamy bazę klientów, co pozwala nam inwestować w rozwój naszych zakładów. Ostatnio kupiliśmy zakład w Costa di Mezzate – to duża powierzchnia, która umożliwi nam produkcję ekscytujących nowych wyrobów takich jak panele fotograficzne, spersonalizowane tapety i totemy reklamowe.

Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie standardów jakości, jakich oczekują od nas klienci, będzie wymagać najbardziej zaawansowanego sprzętu, jaki oferuje branża druku – dlatego cieszymy się, że mamy w nowym zakładzie trzy drukarki z serii Acuity firmy Fujifilm. Każda jest inna, co pozwoli nam zaoferować klientom kompleksowe rozwiązanie, które spełni wszelkie oczekiwania.

Walter wymienia główne argumenty, jakie przemawiały za tą inwestycją. Przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku, aby mieć pewność, że inwestujemy w to, co najlepsze. Wszystkie trzy maszyny zwróciły naszą uwagę jakością druku i wydajnością – poza tym kilku pracowników Graphicscalve miało już wcześniej z nimi do czynienia i znało ich możliwości.

Planując zakup nowego sprzętu, nigdy nie szukamy zwykłych partnerów ani jednorazowych rozwiązań. Zawsze oceniamy potencjał inwestycji i chcemy mieć pewność, że pomoże ona w rozwoju naszej działalności. Rynek druku – kiedy spojrzeć na ostatnie lata – jest bardzo nieprzewidywalny. Każda firma powinna być coraz bardziej wszechstronna, dynamiczna i przyjazna dla środowiska, aby zasługiwać na uwagę swoich klientów. Fujifilm doskonale pasuje do naszego etosu i cieszymy się, że pomaga nam się rozwijać – znaliśmy jej znakomitą ofertę i szanowaliśmy ją jako globalnego gracza i lidera w branżach, w których działa.

Ezio chętnie podkreśla też uczynność pracowników firmy Fujifilm: Zapewniają obsługę klienta na spójnym wysokim poziomie i zawsze są pełni inicjatywy, a ich umiejętności techniczne i wsparcie są trudne do przecenienia. Polecilibyśmy współpracę z Fujifilm każdemu!

Paolo Zerbi, dyrektor generalny w Fujifilm Graphic Systems Italy: Firma Graphicscalve doskonale zna swoich klientów i swoje rynki. To dzięki tej wiedzy odniosła sukces. Cieszymy się, że dostarczając trzy drukarki Acuity mogliśmy pomóc w rozwoju ich działu komunikacji wizualnej i liczymy na dalszą współpracę.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm