Teikoku Ink przejmuje Grupę Marabu
4 maj 2021 08:15

Firma Teikoku Ink Mfg., Ltd. japoński producent zaawansowanych technologicznie farb do sitodruku, sfinalizował przejęcie wszystkich udziałów w Marabu GmbH & Co. KG.

Przejęcie oznacza utworzenie globalnej grupy z zakładami produkcyjnymi w Japonii, Chinach, Niemczech, USA i Ameryce Południowej. Po połączeniu firmy Teikoku i Marabu będą w stanie zaoferować rozszerzone możliwości i większe bezpieczeństwo dostaw dla klientów działających na arenie międzynarodowej.

Przedsiębiorstwa zachowają swoją obecną strukturę i oddzielne siedziby, marki oraz lokalizacje. W najbliższych latach grupa opracuje wspólną strategię na przyszłość, aby stworzyć nowe możliwości zarówno dla marek, jak i dla poszczególnych rynków.

Siedziba Marabu w mieście Tamm pozostaje odpowiedzialna za dalszy rozwój grupy. Nie zmieni się też zarząd firmy. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, klienci, partnerzy handlowi i dostawcy również nie powinni odczuć wpływu przekształceń.

Teikoku to tradycyjna firma rodzinna i lider na rynku farb do sitodruku do zastosowań przemysłowych w Azji. Firma zajmująca się rozwojem zaawansowanych technologii ma za sobą ponad 125-letnią historię działalności.

Opracowano na podstawie informacji firmy Marabu