ONLINEPRINTERS wdraża płyty przyjazne dla środowiska
5 maj 2021 08:45

Grupa ONLINEPRINTERS, jedna z wiodących drukarń internetowych w Europie, poinformowała o wdrożeniu płyt bezprocesowych w swoich zakładach produkcyjnych. Decydując o wyborze płyt KODAK SONORA XTRA firma ONLINEPRINTERS wzmocniła swoje zaangażowanie w ochronę środowiska.

Druk offsetowy to jedna z najważniejszych technologii drukarskich w zakładzie produkcyjnym w Neustadt an der Aisch; jest stosowany głównie do drukowania długich serii produktów takich jak katalogi, broszury czy ulotki. Produkcja form drukowych, która stanowi istotny etap procesu druku offsetowego, podnosi koszty tej technologii i czyni ją czasochłonną. Naświetlanie płyt przez długi czas było również szkodliwe dla środowiska.

Firma ONLINEPRINTERS korzysta z druku wieloskładnikowego, który umożliwia drukowanie zadań w sposób oszczędzający zasoby. Efektywnie łącząc na płytach zlecenia z tym samym rodzajem papieru i gramaturą, specjaliści ONLINEPRINTERS starają się optymalnie wykorzystać możliwości produkcyjne.

Płyty bezprocesowe są bardziej przyjazne dla środowiska, co jest ważne dla wielu naszych klientów. Jednocześnie nowa technologia umożliwia szybsze dostarczanie naszych produktów. Technologia płyt bezprocesowych przyspiesza produkcję z uwagi na wyeliminowanie tradycyjnego etapu obróbki płyt. Dzięki nowej technologii obrazowania jest to również szybsza metoda w porównaniu ze standardowymi procedurami - wyjaśnia Roland Keppler, dyrektor generalny ONLINEPRINTERS. Płyty są wykonane z wysokiej jakości aluminium i po użyciu są w pełni poddawane recyklingowi.

Najszybsza naświetlarka na świecie

Eksperci produkcji ONLINEPRINTERS zainteresowali się nową technologią naświetlania firmy Kodak po wykonaniu praktycznych testów. Nowy system jest w stanie wyprodukować gotową płytę co 45 sekund, co czyni go najszybszym na świecie systemem CtP do płyt bezprocesowych.

Naświetlarka KODAK MAGNUS Q800 wykorzystuje wbudowaną technologię obrazowania KODAK SQUARESPOT w celu uzyskania stałych wyników, co pozytywnie wpływa na stabilność, dokładność i niezawodność druku.

Po udanej modernizacji technologii obrazowania w niemieckim zakładzie produkcyjnym, firma ONLINEPRINTERS planuje teraz wyposażyć w nowe rozwiązania również zakłady produkcyjne swoich spółek w Wielkiej Brytanii, Danii, Polsce i Hiszpanii. Zrównoważony rozwój na wszystkich etapach produkcji jest kluczową kwestią dla drukarni online. Oprócz wydajnego druku łączonego i centralnego systemu zasilania farbą, do druku offsetowego wykorzystuje się również specjalne farby z certyfikatemcradle-to-cradle”.

Opracowano na podstawie informacji firmy ONLINEPRINTERS