Produkty firmy Epson nagrodzone iF Design Award 2021
7 maj 2021 08:54

Firma Seiko Epson Corporation informuje, że jej drukarki i projektory otrzymały nagrodę iF Design Award 2021 od firmy iF International Forum Design GmbH z siedzibą w Hanowerze.

 Nagroda iF Design Award przyznawana od 1953 r. jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień za innowacyjne wzornictwo produktów przemysłowych. Produkty są oceniane na podstawie szerokiego zakresu kryteriów: przydatności, jakości wykonania, spełniania norm środowiskowych, innowacyjności, funkcjonalności, użyteczności, bezpieczeństwa, estetyki i uniwersalnego projektu. Tegoroczni zwycięzcy zostali wybrani przez 98-osobowe jury złożone z ekspertów z całego świata spośród 10 000 zgłoszeń z 52 krajów i regionów.

Szczegóły nagrodzonych produktów firmy Epson

Profesjonalne drukarki fotograficzne (SC-P900 / SC-P906 / SC-P700 / SC-P706)

Drukarki atramentowe do wydruków w jakości fotograficznej, obsługujące rozmiary A2 i A3. Łączą kompaktową budowę razem z  wyjątkową wydajnością i jakością, jakiej poszukują profesjonalni fotograficy i entuzjaści fotografii. Po 10 latach całkowicie zostały odświeżone wymiary i design obudowy, a także jakość wydruków i sposób obsługi.

Drukarki wielkoformatowe (R5000 / R5000L, SCR5070 / SCR5070L)

Są to pierwsze drukarki firmy Epson dla producentów dużych oznakowań, w których zastosowano atrament żywiczny. Wyposażone w sprawdzoną we wcześniejszych modelach precyzyjną obsługę nośników i technologię zapewniającą wyjątkową jakość druku, gwarantują lepszą ochronę środowiska i efektywność pracy. W celu uzyskania doskonałych parametrów w zakresie ochrony środowiska zastosowano wodny atrament żywiczny zawierający nisko lotne związki organiczne (VOC) oraz dzięki zastąpieniu kartridży zasobnikami z atramentem o dużej pojemności, zmniejszono ilość odpadów eksploatacyjnych aż o ok. 80 proc. Atrament żywiczny nie tylko zapewnia doskonałą jakość druku w szerokiej gamie kolorów, ale także szybko wysycha, zapewniając gotowe wydruki w krótkim czasie, co przekłada się na efektywność pracy. Atrament ten wyróżnia się również doskonałą kompatybilnością z mediami i obsługuje szeroką gamę nośników innych niż PVC.

Opcja podglądu i oświetlenie LED pozwalają na szybkie sprawdzenie wydruków w czasie rzeczywistym. Zastosowana technologia zapewnia bezpieczną obsługę części serwisowanych ręcznie, a możliwość całkowitego otwarcia pokrywy ułatwia konserwację. Zastosowanie dwóch zestawów pojemników z atramentem o dużej pojemności umożliwia wymianę podczas pracy i ciągłość działania odciążając pracowników.

Drukarka pokwitowań z mocowaniem tabletu

Ta drukarka paragonów umożliwia podłączenie tabletu i łatwe skonstruowanie kompletnego systemu POS. Zaprojektowano ten produkt tak, aby kable były umieszczone w jednostce głównej i nie wystawały na zewnątrz, co mogłoby utrudniać obsługę.

Nagrodzono również następujące produkty: mini inteligentny projektor laserowy (EF-12), inteligentna projekcja laserowa (EH-LS300B / EH-LS300W), projektory Digital Signage (EB-L255F / EB-L250F / EB-L200W).

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson