Cosmo Films wprowadza nową folię
11 maj 2021 08:29

Cosmo Films Ltd., jeden z wiodących producentów folii specjalistycznych do opakowań giętkich, etykietowania i laminowania, a także papieru syntetycznego, wprowadza nieprzezroczysty papier syntetyczny (OSP), który został zaprojektowany do zastosowań specjalnych.

Biała, nieprzezroczysta i dwustronnie matowa folia powlekana, która z wyglądu przypomina papier, najlepiej nadaje się do zastosowań zewnętrznych, w których druk odbywa się po obu stronach i wymaga 100 proc. krycia. Dzięki niezwykłej odporności na wilgoć nowy materiał zapewnia doskonałą przyczepność atramentu i wyjątkową odtwarzalność kolorów.

Matowość po obu stronach produktu sprawia, że ​​wygląda on podobnie do papieru i zapewnia wysoką jakość druku oraz wierne odwzorowanie kolorów. Powłoka umożliwia drukowanie dwustronne w procesach konwencjonalnych i offsetowych UV, fleksograficznych UV i wodnych, termotransferowych oraz w sitodruku.

Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films Ltd., wprowadzając produkt na rynek powiedział: Dzięki niemal nieograniczonym zastosowaniom w druku komercyjnym, handlu detalicznym, opakowaniach, etykietach oraz zewnętrznych wyświetlaczach i oznakowaniach, OSP może stworzyć dla siebie niszę jako odporny na warunki atmosferyczne zamiennik papieru w zastosowaniach, w których wymagana jest trwałość. Cosmo Films jest wiodącym graczem na rynku w Indiach i dzięki tej premierze zamierzamy rozwijać się zarówno na rynku indyjskim, jak i międzynarodowym.

Opracowano na podstawie informacji firmy Cosmo Films