100. maszyna HP Indigo w CCL Industries
13 maj 2021 08:54

Firma CCL Industries, światowy lider w dziedzinie produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań dla międzynarodowych marek, instytucji rządowych, małych przedsiębiorstw oraz konsumentów, ogłosiła przełomową instalację setnej maszyny cyfrowej HP Indigo. Należąca do CCL globalna flota cyfrowych maszyn do druku etykiet HP Indigo działa w ponad 60 zakładach na całym świecie należących do CCL Label, CCL Design, Avery oraz Checkpoint.

Z myślą o dalszej ekspansji na rynku pudełek składanych CCL jako pierwsza w świecie zainstalowała cyfrową maszynę HP Indigo 35K w zakładzie CCL Label Healthcare w kanadyjskim Montrealu.  Nowe arkuszowe urządzenie w formacie B2 zapewnia możliwość drukowania w wysokiej rozdzielczości (w tym farbami zabezpieczającymi) danych zmiennych na potrzeby rozwiązań do śledzenia i identyfikacji oraz elementów zabezpieczających. Tym samym rozwiązanie HP Indigo do produkcji pudełek składanych może zapewnić wielopłaszczyznową ochronę marki z użyciem jednego urządzenia, w jednym przebiegu, obsługując rynki ochrony zdrowia i higieny osobistej, kart plastikowych i wysokiej klasy pudełek składanych.

Współpracujemy z HP od ponad 15 lat przy rozwoju druku cyfrowego oraz workflow w przemyśle opakowaniowym i jesteśmy zachwyceni, że osiągnęliśmy tak ważny kamień milowy z HP Indigo. Ich technologia pozostaje istotnym elementem w naszych dążeniach do cyfrowej łączności z naszymi klientami i konsumentami na całym świecie - powiedział Geoffrey T. Martin, prezes i dyrektor generalny CCL Industries Inc.

Flota urządzeń używanych przez CCL, składająca się z ponad 100 maszyn cyfrowych, obejmuje całą gamę maszyn HP Indigo, w tym wąskowstęgowe i średniowstęgowe maszyny do druku etykiet i opakowań, a także arkuszowe maszyny B2 HP Indigo 30000 i HP Indigo 12000 do druku komercyjnego.

Stała ewolucja technologii druku cyfrowego HP Indigo otwiera nowe rynki, zastosowania i możliwości dla naszych klientów. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z uruchomienia w CCL setnej maszyny HP Indigo działającej w ich globalnej sieci - powiedział Haim Levit, dyrektor generalny HP Indigo. -  Obserwujemy nieprzerwaną dynamikę rynku inteligentnych rozwiązań w zakresie etykiet i opakowań, której towarzyszy potrzeba zwiększania ochrony produkcji przez marki.

Według raportu MarketsandMarkets wielkość globalnego rynku etykiet samoprzylepnych wzrośnie z 46,5 mld USD w 2020 roku do 59,2 mld USD w 2025 roku, przy CAGR na poziomie 4,9 proc. w tych latach. Szacuje się, że głównym powodem rozwoju rynku etykiet samoprzylepnych w Ameryce Północnej i w Europie będzie rozwój handlu internetowego, jak również rosnący popyt na żywność i napoje w krajach rozwijających się.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP