BOSKY poszerza ofertę o autonomiczne roboty  
13 maj 2021 08:43

Po fazie rozwoju wyspecjalizowanej sekcji poświęconej rozwiązaniom robotycznym w zakresie pakowania, BOSKY poszerza swoją ofertę o systemy automatyzacji intralogistyki. W tym celu firma nawiązała współpracę z VersaBox, polskim producentem autonomicznych robotów AMR oraz systemów szybkiej automatyzacji intralogistyki.

W ramach współpracy z producentem robotów AMR, BOSKY będzie wspierać kompleksową obsługę klienta – od sprzedaży, przez wdrożenie, po serwis maszyn produkowanych przez VersaBox.

W czasach niepewnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorcy tym bardziej muszą szukać elastycznych rozwiązań, aby zachować konkurencyjność – mówi Marcin Boski, prezes BOSKY. - Dzięki automatyzacji i robotyzacji jesteśmy w stanie poszerzyć możliwości wzrostu przewagi konkurencyjnej naszych klientów w wielu obszarach. Współpraca z VersaBox pozwoli nam oferować naszym klientom rozwiązania poprawiające wzrost wydajności pracy w obszarze intralogistyki, która ściśle powiązana jest z procesem pakowania zbiorczego.

VersaBox kompleksowo projektuje urządzenia (roboty) oraz systemy implementujące ich prace w magazynach i halach produkcyjnych, SpeedUp Energy Innovation Movens VC i RST Ventures for Earth. We wrześniu ubiegłego roku warszawska spółka zdobyła 11 mln zł od funduszu Fidiasz EVC Krzysztofa Domareckiego.

Liczymy na to, że dzięki wsparciu doświadczonego partnera nasze sprawdzone i doceniane przez inwestorów rozwiązania już wkrótce na szeroką skalę zagoszczą w wielu polskich firmach - komentuje Jacek Królik, CEO VersaBox Sp. z o.o.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOSKY