W maju wracają webinaria FESPA
14 maj 2021 06:00

FESPA ogłosiła powrót popularnych seminariów internetowych pod nazwą ‘Coffee Break’, które prowadzi szef stowarzyszenia i kierownik techniczny FESPA, Graeme Richardson-Locke. Druga seria spotkań będzie okazją do wysłuchania opinii ekspertów branżowych na temat kontroli procesów druku, zrównoważonego rozwoju, zarządzania kolorami i automatyzacji.

Jak podkreśla organizator, kolejna seria spotkań została uruchomiona w odpowiedzi na zainteresowanie uczestników pierwszych ośmiu wydarzeń, które odbyły się w okresie od października 2020 do marca, w których wzięło udział łącznie 1085 uczestników ze 130 krajów. Ponad 75 proc. z nich pozytywnie oceniło treść i inicjatywę,  wielu z nich stwierdziło również, że poleci taką formułę wymiany wiedzy znajomym.

W pierwszym webinarium z nowej serii, które odbędzie się we wtorek 18 maja o godzinie 11:00, do prowadzącego dołączą Paul Sherfield, właściciel firmy The Missing Horse Consultancy, a także Craig Dennis, specjalista od reprografii i założyciel firmy Color Den. W tym odcinku eksperci omówią sposób, w jaki drukarnie mogą spełniać a nawet przekraczać oczekiwania klientów i odnosić sukcesy w zapewnianiu spójności druku oraz podkreślą znaczenie przepływów pracy w procesie zarządzania kolorami.

We wtorek 1 czerwca 2021 r. o godz. 11:00 odbędzie się drugie seminarium internetowe, którego tematyka skupi się na standardach branży drukarskiej i dostępnych certyfikatach. Udział w spotkaniu zapowiedzieli Paul Sherfield i Laurel Brunner, dyrektor zarządzająca firmy konsultingowej Digital Dots, którzy doradzą, w jaki sposób drukarnie mogą wdrażać procesy oparte na najlepszych praktykach, aby spełnić standardy branżowe i dostarczać najwyższej jakości produkty i usługi.

Graeme Richardson-Locke komentuje: Webinaria z serii FESPA Coffee Break koncentrują się wokół podstawowego celu stowarzyszenia, czyli edukacji, inspirowaniu, łączeniu i poszerzaniu społeczności zajmującej się drukiem specjalistycznym. Zachęcają nas pozytywne opinie na temat roli seminariów w podejmowaniu decyzji biznesowych, które będą napędzać przyszły rozwój branży. Cieszymy się, że wrócimy z nową serią, ponieważ chcemy nadal wspierać społeczność zajmującą się drukowaniem, w czym pomagają nam doświadczeni eksperci z branży. W nadchodzących odcinkach będziemy zagłębiać się w temat sterowania procesami, zrównoważony rozwój, automatyzację i zarządzanie kolorami.

Tak jak poprzednio, udział w webinarach będzie bezpłatny. Kolejne spotkania online będą odbywać się co dwa tygodnie, a więcej informacji o nadchodzących odcinkach będzie można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Opracowano na podstawie informacji organizatora