imagePRESS z funkcjami kontroli jakości i nadzoru nad wydrukiem  
17 maj 2021 12:24

Canon wprowadza na rynek dwie nowe opcje do automatyzacji druku. Moduły Sensing Unit oraz Inspection Unit udoskonalą urządzenia serii imagePRESS C10010VP.
To premierowe rozwiązania, które są kontynuacją wsparcia klientów w druku produkcyjnym. Dostawcy usług druku mogą teraz monitorować i dbać o jakość wydruków w sposób automatyczny, bez konieczności manualnej interwencji użytkownika.

Nowy moduł Sensing Unit monitoruje dopasowanie przód/tył i ton koloru w trakcie drukowania, zapewniając spójność z wybranymi ustawieniami od pierwszego do ostatniego arkusza. Korekta kolorów w czasie rzeczywistym uwzględnia rodzaj wykorzystywanego nośnika i udoskonala dotychczasowy sposób kontroli kolorów na pasie transmisyjnym, zapewniany przez stosowaną w urządzeniach imagePRESS C10010VP technologię Multi D.A.T. To eliminuje potrzebę ręcznej kalibracji, a co za tym idzie – pozwala efektywniej wykorzystać czas pracy operatora.

Z kolei moduł Inspection Unit monitoruje każdą drukowaną stronę pod kątem problemów takich jak zniekształcenia, smugi czy zabrudzenia wydruku. Klienci mogą decydować, jakiego rodzaju błędne wydruki będą automatycznie odrzucane i kierowane do ponownego wydruku, co znacznie przyspiesza i udoskonala pracę bez uszczerbku dla produktywności i wynosi automatyzację druku na wyższy poziom. Alternatywą jest odrzucenie wadliwych arkuszy bez powtórzenia druku lub raportowanie operatorowi listy stron, które nie spełniły ustawionych wcześniej norm jakości.

Inspection Unit może wykrywać defekty o średnicy 0.2 mm, nie wpływając na ciągłość procesu pracy, a poziom czułości może być dostosowany do specyficznych wymagań każdego zadania. Operator może na każdej stronie zdefiniować do 64 stref, które będą podlegać kontroli pod względem wybranych kryteriów o 9 poziomach czułości. Wyższy standard poziomu jakości może zostać wybrany np. dla druku logotypów przedsiębiorstw, kluczowych zdjęć produktu czy ludzkich twarzy, a mniej rygorystyczna kontrola może dotyczyć obrazów w tle.

Obydwa nowe moduły mogą być zastosowane pojedynczo lub łącznie, a co więcej - są kompatybilne z dostępnymi już jednostkami urządzeń serii C10010VP. W łatwy sposób są również obsługiwane za pomocą kontrolerów PRISMAsync lub Fiery.

Mathew Faulkner, EMEA senior marketing manager, Professional Print w Canon Europe komentuje: Seria imagePRESS C10010VP to najwyższy standard jakości i produktywności, odpowiadający na oczekiwania nawet najbardziej wymagających nabywców materiałów drukowanych. Zaprezentowane właśnie nowe narzędzia eliminują potrzebę jakiejkolwiek manualnej kalibracji i kontroli, która wymagałaby dodatkowego nakładu czasu, inspekcji wizualnej i subiektywnej oceny.

Rozwój tych możliwości automatyzacji to dowód na to, że wsłuchujemy się i odpowiadamy na potrzeby naszych klientów. Wiemy, jak ważna jest dla nich wydajność, dlatego stawiamy na całkowicie automatyczną inspekcję i kalibrację procesu drukowania. Nasi klienci mogą dzięki temu lepiej optymalizować pracę zespołów, nie martwiąc się o najwyższą jakość wydruków. Zwiększają swoją wydajność i zyski, minimalizują konieczność kosztownych powtórzeń druku, ograniczają powstawanie odpadów, skracają czas realizacji zadań i wykorzystują umiejętności operatorów tam, gdzie są one najbardziej użyteczne.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon