Festiwal Książki Opole 2021
19 maj 2021 14:02

Jak piszą organizatorzy: „Z radością informujemy, że rozpoczynamy odliczanie do piątej jubileuszowej edycji największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie. Długo czekaliśmy na tę wspaniałą informację, ponieważ z utęsknieniem oczekiwaliśmy ponownego spotkania z autorami, wystawcami oraz czytelnikami.” 5. Festiwal Książki Opole 2021 odbędzie się w dniach 11-13.06.2021 r. w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i spotkania autorskie. 

W drugi weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w którym biorą udział największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspominał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki. 

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw. Można powiedzieć, iż Opole to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem  już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunekMaciej Orłoś wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.     
Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – stwierdziła Beata Pawlikowska podczas czwartej edycji festiwalu. 

Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny mimo aktualnej sytuacji pandemicznej. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące takie jak warsztaty oraz koncerty. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia  – mówi Judyta Gralka, organizator. Plener Wydawniczy cieszy się również dużym zainteresowaniem, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – dodaje Anna Jurkowska, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Organizatorzy współpracują również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. Organizację pleneru wydawniczego wspiera także Zakład Komunalny w Opolu.

Kontakt:

Judyta Gralka

judyta.gralka@opolgraf.com.pl

504 393 244