Inauguracyjny Wirtualny Szczyt XSYS poświęcony fleksografii
25 maj 2021 15:08

Firma XSYS ogłosiła, że w czerwcu br. po raz pierwszy zorganizuje XSYS Virtual Summit (Wirtualny Szczyt XSYS) - wydarzenie odbywające się w środowisku internetowym, skoncentrowane na branży fleksograficznej i poświęcone aktualnym wyzwaniom stojącym przed sektorami prepressu i druku w segmentach oznaczeń i etykiet, opakowań giętkich oraz tektury falistej.

Przez cztery czerwcowe dni (14, 15, 17 i 24 czerwca) Wirtualny Szczyt ma dotrzeć do globalnych odbiorców za pośrednictwem nowej dedykowanej platformy, dzięki której uczestnicy będą mogli odwiedzać stoiska, oglądać demonstracje produktów, wysłuchać prezentacji ekspertów, brać udział w sesji pytań i odpowiedzi oraz spotykać się między sobą w celach networkingowych.

W czasie pandemii koronawirusa branża odnotowała ogromny wzrost aktywności online, a wiele imprez targowych, pragnąc odzyskać choć część swojego powabu, zwróciło się w stronę wirtualnego świata. Naszym celem podczas Wirtualnego Szczytu XSYS jest dotarcie z jasnym i ukierunkowanym przekazem do odpowiedniej grupy odbiorców (…) - powiedział Friedrich von Rechteren, globalny wiceprezes ds. handlowych w XSYS.

Na program wydarzenia złożą się prezentacje tematyczne poświęcone aktualnym problemom w druku fleksograficznym. Eksperci XSYS wyjaśnią, jak osiągnąć wysoką jakość druku przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, spełnieniu wymogów szybszego wprowadzania produktów na rynek i zwiększeniu wydajności na każdym etapie procesu fleksograficznego.

Aby dotrzeć do jak najszerszego grona klientów, zaprezentowane zostanie pełne portfolio rozwiązań XSYS, począwszy od płyt, poprzez urządzenia do prepressu, aż po cylindry i adaptery.

Wytrzymałość płyt fleksograficznych z serii XSYS została ponownie potwierdzona w rygorystycznych testach opracowanych z myślą o spełnieniu wymagań stawianych przez drukarnie we wszystkich obszarach przemysłu opakowaniowego - mówi von Rechteren. - Wspieramy naszych klientów, by mogli dostarczać zrównoważone i efektywne kosztowo rozwiązania swoim własnym klientom, a robimy to poprzez współpracę z innymi wiodącymi producentami maszyn do druku, farb i innych materiałów eksploatacyjnych.

Demonstracje na żywo wywoływarki ThermoFlexX i modułów do obróbki płyt Catena, które wspólnie tworzą linię Catena+, pozwolą na dogłębne zapoznanie się z automatyzacją zapewniającą najwyższą jakość bezdotykowej produkcji płyt fleksograficznych. W akcji znajdzie się również system termicznej obróbki płyt nyloflex Xpress, a w trakcie bardziej specjalistycznych pokazów zostanie zaprezentowana technologia łatwego montażu cylindrów i adapterów firmy rotec.

Organizator szykuje również sesje partnerskie, które mają zademonstrować metody wdrażania zrównoważonego druku, umożliwić porównanie wydruków z różnych rodzajów płyt oraz omówienie ich zalet dla różnych zastosowań. Dokładny program jest uzależniony od obszaru geograficznego: szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

https://xsysvirtualsummit.vfairs.com/.

Z niecierpliwością oczekujemy spotkania społeczności fleksografów na naszym pierwszym Wirtualnym Szczycie - mówi von Rechteren. - Wierzymy, że dzięki stworzeniu idealnego środowiska specjalnie dla branży flekso możemy dostarczyć bardziej wartościowe treści i zapewnić bardziej zwięzły i przydatny program, dzięki czemu uczestnicy wyniosą z niego  nowe i wartościowe informacje, które pomogą im w rozwoju ich firm.

Jeden z każdego z czterech dni Wirtualnego Szczytu będzie poświęcony innej strefie czasowej. Dla klientów z regionu EMEA (czyli kraje Europy, Środkowego Wschodu i Afryki) zaplanowano 14 czerwca; wówczas prezentacje online będą się odbywały w godzinach 9-17 czasu środkowoeuropejskiego.

Aby się zarejestrować, kliknij tutaj.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS