Kongsberg PCS poszerza ofertę
26 maj 2021 10:58

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) ogłosiła rozszerzenie oferty cyfrowych maszyn do finishingu, wprowadzając na rynek nowe kompaktowe rozwiązanie o nazwie Kongsberg C20 - najmniejszy szybki stół tnący na rynku.

Nowy Kongsberg C20 zawiera wszystkie profesjonalne funkcje wiodącej na rynku serii Kongsberg C, znanej z wysokiej produktywności, w kompaktowym rozmiarze zaledwie 1,6x1,4 m. Chociaż C20 jest najmniejszy z serii Kongsberg C Series, zachowuje wszystkie profesjonalne funkcje i specyfikacje, które posiadają jego większe odpowiedniki.

Wiemy, że producenci przemysłowi, a także małe sklepy z szyldami potrzebują szybkiego stołu do cięcia, aby nadążyć za procesem produkcyjnym, ale powierzchnia podłogi wykorzystywana w zakładzie jest na wagę złota - powiedział Stuart Fox, prezes Kongsberg Precision Cutting Systems i dodał: Wysoki koszt posiadania lub wynajmu powierzchni jest poważnym problemem dla wielu dostawców działających na rynku szyldów i ekspozytorów. Dzięki nowemu modelowi Kongsberg C20 firmy te nie muszą już rezygnować z produkcji i jakości z powodu braku dostępnej przestrzeni.

Nowoczesna, solidna technologia gwarantuje, że seria Kongsberg C zapewnia najwyższy poziom wydajności. Stół do cięcia wykorzystuje technologię lotniczą, łącząc blat z kompozytu aluminiowego, układ napędowy zębatki i dynamiczne odwzorowanie, które w takim zestawieniu zapewniają wysoką dokładność i spójność cięcia. Podczas produkcji dostępnych jest wiele kombinacji narzędzi takich jak czujnik grubości materiału oraz opcjonalna kamera do rejestracji materiałów drukowanych i niezadrukowanych.

Podobnie jak w przypadku całej naszej serii C, wysokowydajne oprzyrządowanie Kongsberg zostało specjalnie opracowane w celu dalszego zwiększenia wydajności i jakości - dodał Stuart. - Kongsberg C20 to inwestycja, która pomoże przenieść kreatywność i możliwości produkcyjne zakładu na nowy poziom. Osiągnięcie optymalnej wydajności przy znacznie mniejszych rozmiarach to prawdziwy przełom na rynku szyldów i ekspozytorów.

Opracowano na podstawie informacji  firmy Kongsberg PCS