Novacode inwestuje w rozwiązania Grafotronic
26 maj 2021 10:31

Novacode, jeden z największych i najbardziej kompleksowych dostawców działających w branży znakowania produktów w Polsce, zainwestował w drugą maszynę Grafotronic do finishingu, wyposażoną w liczne dedykowane rozwiązania, wdrożone specjalnie dla tego wymagającego projektu.

Novacode zatrudnia ponad 130 osób i posiada park maszynowy wyposażony w 4 w pełni kompatybilne maszyny fleksograficzne oraz kilkadziesiąt innych urządzeń produkcyjnych i pomocniczych. Firma dostarcza m.in. wysoko zdobione etykiety samoprzylepne, wielowarstwowe etykiety typu „peel-off”, etykiety tekstylne czy logistyczne, panele frontowe, a nawet uszczelki, ale także wiele innych etykiet specjalistycznych dla branż motoryzacyjnej, elektronicznej czy chemicznej.

Nowa maszyna DCL2 jest ważnym elementem nowej linii do produkcji zaawansowanych paneli frontowych z kierunkowym podświetleniem elektroluminescencyjnym. Przygotowania do tego projektu trwały od 2019 roku, zaś ważnym elementami tego procesu były wybór odpowiedniego producenta maszyny i jej odpowiednia konfiguracja.

Zakupiona przez nas w ostatnim czasie nowa maszyna Grafotronic jest już drugim urządzeniem tej marki, które posiadamy w naszym wyposażeniu. Realizacja pierwszego projektu z firmą Grafotronic charakteryzowała się wysokim poziomem partnerstwa i elastyczności. Cieszymy się, bo i dla nas są to kluczowe wartości we współpracy z naszymi kontrahentami. Podstawowym założeniem projektu była jak największa uniwersalność maszyny, a rozwiązania proponowane przez inżynierów Grafotronic idealnie wpasowały się w nasze specyficzne potrzeby – mówi Przemysław Ruge, współwłaściciel firmy Novacode.

Specjaliści z zespołu Grafotronic dzięki swojemu doświadczeniu zaproponowali firmie Novacode innowacyjne rozwiązania. Finalnie powstało urządzenie, w którym zawartych jest wiele modułów powszechnie stosowanych w tego typu maszynach, ale też kilka unikalnych, które Grafotronic opracował tylko dla tego klienta. Połączenie tych wszystkich podzespołów pozwoliło na opracowanie bardzo spersonalizowanej, a jednocześnie wszechstronnej maszyny do finishingu, która może być używana na różnych etapach produkcji.

Oprócz ogromnej wszechstronności nowa maszyna Grafotronic pozwala też na znaczne usprawnienie wielu procesów produkcji. Gdyby nie nowe urządzenie, wiele czynności musielibyśmy wykonywać manualnie, co znacznie wydłużyłoby czas realizacji zamówień, a także zwiększyłoby koszty wytworzenia. Urządzenie jest modułowe i bardzo łatwo jest je rozbudować o kolejne funkcjonalności. Mamy już uzgodnioną konfigurację upgrade’u i będziemy go realizować, gdy tylko nadejdzie odpowiedni moment. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu urządzeniu żadnemu klientowi nie będziemy musieli odpowiedzieć, że czegoś nie da się wykonać - podsumowuje Przemysław Ruge.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafotronic