Targi RemaExtra we wrześniu
26 maj 2021 11:38

Organizatorzy targów RemaDays zapraszają na targi RemaExtra, które odbędą się w dniach 15-17 września br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

W oficjalnym komunikacie tak uzasadniają tę decyzję: Obserwujemy, że sytuacja epidemiczna w kraju się poprawia, a rząd planuje stopniowe odmrażanie gospodarki. Dlatego reagując na potrzeby branży zdecydowaliśmy się zorganizować dodatkową imprezę targową jeszcze w tym roku we wrześniu.

Obszerniejszych wyjaśnień udziela prezes targów Sławomir Giefing w wywiadzie zamieszczonym na stronach organizatora. Mówiąc o wyborze terminu, który jest zbieżny z terminem Festiwalu Druku i Marketingu, powołuje się na sugestie klientów: Podstawą tej decyzji było to, że klienci sami nam sugerowali termin wrześniowy. Ta kiełkująca myśl spowodowała, że zrobiliśmy ankietę wśród wszystkich naszych klientów i mimo, iż część wystawia się na Festiwalu Marketingu, to wielu zadeklarowało chęć wystawienia się u nas. Postanowiliśmy zareagować na potrzeby naszych klientów, więc zdecydowaliśmy się targi zorganizować. Początkowo chcieliśmy zorganizować je w terminie 8-10.09.2021, jednak aby wyjść w stronę dostawców, którzy zaplanowali pobyt na Festiwalu – by nie obawiali się utraty zainteresowania części zwiedzających zamierzających przyjechać na RemaExtra – zmieniliśmy termin imprezy na 15-17.09.2021. Dzięki tej decyzji uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w obu wydarzeniach bądź wyborze jednego przy okazji swojego przyjazdu do Warszawy.

Pytany, czy nie obawia się postrzegania obu imprez jako rywalizujących ze sobą, odpowiada: Naszą imprezę traktujemy jako uzupełnienie oferty dla branży, biorąc pod uwagę to, że targów w lutym nie było. Z drugiej strony odpowiadamy na potrzeby klientów, którzy chcieli, aby nasza impreza we wrześniu się odbyła. Ponieważ zakładamy, że ta edycja będzie jednorazowa, to tym bardziej nie należy traktować tego jako rywalizacji. Skoro dwie imprezy odbywają się w tym samym czasie, to dzięki szerszej ofercie dostawców będzie to podwójna motywacja zwiedzających do przyjazdu. Dlatego obu imprezom życzymy jak najlepiej.

Tu można przeczytać cały wywiad z prezesem Sławomirem Giefingiem.

Jak zapewniają organizatorzy, o wszelkich szczegółach będą informować na bieżąco. Zapraszają również do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia pod adresem www.remaextra.com.

Potwierdzona została również organizacja kolejnej edycji targów RemaDays Warsaw zaplanowanej w dniach 16-18 lutego 2022 r.

Opracowano na podstawie informacji organizatorów