Ploter tnący Sinajet w drukarni COMPUS
27 maj 2021 09:45

COMPUS to drukarnia ze Starachowic w woj. świętokrzyskim, działająca na rynku poligraficznym już od ponad 30 lat. Firma zajmuje się drukiem materiałów reklamowych, książek niskonakładowych, poligrafią dla przemysłu (instrukcje, naklejki, tabliczki znamionowe). Badając rynek i obserwując aktualną sytuację drukarnia zdecydowała się zainwestować w ploter tnąco-bigujący firmy Sinajet, której wyłącznym  przedstawicielem w Polsce jest firma GRAFMASZ.

Mimo niełatwej sytuacji na rynku, jaką można w ostatnim czasie zaobserwować, podjęliśmy decyzję o zakupie plotera, ponieważ naszym zdaniem jest to rozwiązanie dające bardzo duże możliwości w szerokim zakresie wykonywanych usług – mówi jeden z właścicieli, Piotr Szyszkowski.

Urządzenie to da możliwość wykonania szeregu prac w jeszcze wyższej jakości, jak również znacznie skróci czas ich realizacji. Po długiej analizie oraz wielu testach różnych ploterów dostępnych na rynku zdecydowaliśmy się na ploter Sinajet DF 0906 MT oferowany przez firmę GRAFMASZ. Ploter ten wyróżnia się solidną konstrukcją, a jakość wykonywanych na nim prac jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno z wykończeniem druków sitodrukowych, jak i z arkuszami z druku cyfrowego – dodaje Lech Grochulski, współwłaściciel drukarni.

Ploter tnący Sinajet DF 0906 MT to wielofunkcyjne urządzenie w formacie 900x600 mm pozwalające na obróbkę arkuszy np. B2. Dzięki różnorodnym narzędziom (rolka bigująca/perforująca, nóż wleczony, nóż tangencjalny)  i możliwości użycia ich podczas jednego przejazdu arkusza bez konieczności wymiany praca wykonywana jest płynnie i szybko. Standardowe wyposażenie maszyny pozwala na cięcie materiału do grubości 6 mm, lecz istnieje również możliwość rozbudowy o nóż oscylacyjny, który daje możliwość wycinania w materiale do 10 mm grubości. Ploter można uzbroić także w nóż typu V-cut, który pozwala na rowkowanie tektury np. pod niskonakładową produkcję pudełek, a także nóż rotacyjny służący do cięcia różnego rodzaju tekstyliów. Standardem wyposażenia plotera jest cięcie z arkusza, jak również cięcie z roli. Istnieje również możliwość wyposażenia w nawijak, dający możliwość cięcia z roli na rolę.

Automatyczny podajnik, prędkość głowicy do 1000 mm/s, różnorodność narzędzi i brak konieczności stosowania wykrojników sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do prototypowania, jak i produkcji trochę wyższych nakładów (np. kilka tys. arkuszy w ciągu jednej zmiany).

Z firmą GRAFMASZ współpracujemy już od wielu lat i wiemy, że jakość świadczonych przez nią usług jest na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej było w przypadku zakupu plotera. Bardzo dobra komunikacja oraz fachowe doradztwo działu handlowego, jak również duże doświadczenie serwisu w zakresie instalacji i profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z obsługi maszyny pozwoliły nam niemalże od zaraz zacząć pracę na maszynie. Liczymy, że ta inwestycja umożliwi nam obsługę większej grupy klientów, co przełoży się także na ilość zleceń – podsumowują właściciele drukarni COMPUS.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz