Firma Pulse Roll Label Products świętuje 20-lecie
31 maj 2021 12:58

Specjalizująca się w produkcji farb do druku wąskowstęgowego firma Pulse Roll Label Products obchodzi jubileusz 20-lecia działalności, notując kolejny udany rok pomimo wyzwań związanych z pandemią koronawirusa, Brexitem oraz obecną zmienną sytuacją na globalnym rynku surowcowym.

Pulse Roll Label Products została założona 30 maja 2001 roku przez Gary'ego Sewarda i Dave'a Whelana i w początkach działalności zajmowała małe biuro w południowo-zachodniej Anglii. Właściciele o bogatym doświadczeniu w branży farb do druku nie mieli wątpliwości, że na rynku brytyjskim istnieje miejsce dla nowego, innowacyjnego dostawcy farb wąskowstęgowych, który koncentruje się na obsłudze i wysokiej jakości produktów.
Wizyty u klientów odbywały się rano, a po powrocie Seward i Whelan wracali do swego biura, by realizować zamówienia zbierane podczas porannych wizyt. Biznes stale się rozwijał; po dwóch latach zespół powiększył się i przeniósł do własnej siedziby przy Nibley Lane w Yate. W 2006 roku Dave Whelan wyemigrował do Kanady, a Gary Seward pozostał przy firmowym sterze.
Poza zaspokajaniem brytyjskiego popytu firma – która regularnie, co dwa lata uczestniczyła w targach Labelexpo Europe od ich debiutu w 2003 r. w Brukseli – zbudowała silne międzynarodowe partnerstwo z firmami z innych krajów. W 2012 r., dzięki stałemu rozwojowi rynków brytyjskiego i międzynarodowych, Pulse Roll Label Products mogła przenieść się do znacznie większego zakładu produkcyjnego w Yate, gdzie pozostaje do dzisiaj.

Wskutek stałego rozwoju Pulse stała się kluczowym graczem na brytyjskim rynku farb do druku wąskowstęgowego i umocniła swoją obecność na najważniejszych rynkach światowych. Sukces firmy za granicą został doceniony w 2015 r., gdy została uhonorowana prestiżową nagrodą The Queen's Award for International Trade przyznaną za wybitny wzrost sprzedaży zagranicznej w okresie trzech lat.

Dążenie do innowacyjności i determinacja w przekraczaniu granic pozostają częścią DNA firmy. Obsługa klienta, wsparcie techniczne oraz ciągłe doskonalenie znajdują się w centrum jej wszystkich działań. Obecnie Pulse Roll Label Products dostarcza wysokiej jakości farby, lakiery i powłoki wiodącym producentom etykiet i opakowań w Wielkiej Brytanii oraz, dzięki silnej międzynarodowej sieci partnerskiej, drukarniom wąskowstęgowym zlokalizowanym głównie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w Azji oraz Australazji.

Gary Seward, dyrektor zarządzający w Pulse Roll Label Products, powiedział: Przeszliśmy długą drogę od momentu powstania przed 20 laty. Bez wątpienia ostatnie 14 miesięcy było wyzwaniem dla całej brytyjskiej branży etykietowej. Mimo to Pulse Roll Label Products jest silniejsza i bardziej odporna niż kiedykolwiek wcześniej. Nie bylibyśmy dzisiaj w miejscu, w którym jesteśmy, bez wspaniałego zespołu oraz silnego partnerstwa, które rozwinęliśmy z naszymi klientami, dystrybutorami i dostawcami. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wspierali nas dotychczas i z niecierpliwością czekam na nowe, ekscytujące możliwości, które – jestem przekonany – przyniesie kolejnych 20 lat.

Opracowano na podstawie informacji firmy Pulse Roll Label Products