Folia Touchshield – antybakteryjna i przeciwwirusowa
31 maj 2021 13:52

Touchshield jest samoprzylepną, przezroczystą folią ze znakiem wodnym o właściwościach ochronnych zarówno przed wirusami, jak i bakteriami. Ta innowacyjna metoda ochronna dostępna jest w ofercie Europapier Polska.

Touchshield to folia z PVC lub PET; jej wierzchnia warstwa zawiera jony srebra,  które  uaktywniają się, a następnie dochodzi do niszczenia bakterii i wirusów na powierzchni. Ten innowacyjny produkt posiada certyfikację ISO 22196, która określa zdolność niszczenia bakterii do 99,98 proc., a także certyfikację ISO 21702, która określa zdolność niszczenia  wirusów do 99,99 proc. wliczając w to również wirusy otoczkowe. Jednym z nich jest SARS-CoV-2 powodujący COVID-19.

W ofercie Europapier Polska znajdują się dwie propozycje folii Touchshield:

- WPV70 (PVC) jest przeznaczona nie tylko na gładkie, płaskie powierzchnie, ale również jest optymalna dla zastosowań na lekkie krzywizny oraz pełne krzywizny jak rączki wózków czy uchwyty w komunikacji miejskiej.

- CPET75 (PET) oferuje doskonałą stabilność wymiarową będąc optymalnym  rozwiązaniem  na  gładkie  płaskie  powierzchnie  takie  jak np.  ekrany dotykowe narażone na dużą częstotliwość użytkowania.

Obie wersje posiadają taki sam wysokiej jakości akrylowy klej wodny oferujący wysoką przyczepność początkową oraz doskonale czystą powierzchnię po zdjęciu produktu. Folia jest produkowana w dwóch rozmiarach: 1270x25 m i 1370x25 m.

Opracowano na podstawie informacji firmy Europapier Polska