Nowy prezes Intergrafu
1 cze 2021 08:00

Od 27 maja Niemiec Ulrich Stetter jest nowym prezesem europejskiej federacji Intergraf, zrzeszającej podmioty związane z komunikacją drukowaną i cyfrową. W wyniku głosowania   członków stowarzyszenia reprezentujących 20 stowarzyszeń z 19 krajów zastąpił on Holendra Ceesa Verweija.

Ulrich Stetter, administrator Intergraf od 2018 r., jest dyrektorem generalnym jednej z największych grup offsetowych drukarń arkuszowych w Niemczech – Druckhaus Mainfranken. Skupia ona 6 drukarń i zatrudnia 1200 osób.

Jedno z przedsiębiorstw, za które jestem odpowiedzialny, zostało założone w 1849 roku – powiedział nowy prezes Intergrafu. – Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak poważne zmiany przeszło to przedsiębiorstwo i jego pracownicy podczas tego długiego okresu: nowe technologie, wielkie kryzysy, wojny i wiele innych wydarzeń. Przemysł drukarski doznał w przeszłości licznych perturbacji; kolejnej właśnie doświadczamy: to trudne dni związane z pandemią.

Jednakże, jak zawsze, sektor się dostosuje. Jestem przekonany, że będąc solidarnym i dobrze poinformowanym, świat druku może tworzyć wiele nowych możliwości w sytuacji obecnego kryzysu.  

Intergraf desygnował także nowego wiceprezesa; został nim Duńczyk Jesper Jungersen (który zastąpił Ulricha Stettera).

Opracowano na podstawie graphiline.com