Cyfrowa kopiorama (LED) we fleksografii
2 cze 2021 09:48

Już 9 czerwca br. odbędzie się webinarium przybliżające technologię produkcji matryc fleksograficznych metodą LED. Podczas targów drupa w 2016 roku firma Esko po raz pierwszy zaprezentowała cyfrową kopioramę LED - XPS Crystal.  Wkrótce na rynek wprowadzono kolejne modele XPS Crystal 5080, 4835 oraz 4260. W następnych latach to właśnie ta cyfrowa innowacja produkcji płyt była wielokrotnie nagradzana na rynku poligrafii.

Podczas spotkania zostanie omówiona technologia LED - XPS Crystal; będzie to również okazja do sprawdzenia kopioramy w rzeczywistości produkcyjnej.

Największe zalety LED-XPS:

  • Zastępuje świetlówki w świecie produkcji płyt fleksograficznych.
  • Większa powtarzalność płyt, wyższa jakość druku, energooszczędność i ochrona środowiska.

Technologię LED wspomagają najnowsze technologie rastrowania takie jak Crystal Screening i Print Control Wizard.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Ruczko,  absolwentka Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Od 2006 r. związana z technologią fleksograficzną - początkowo jako technolog produkcji w przygotowalni fleksograficznej, a następnie w dziale Serwisu Oprogramowania i Flekso w firmie Digiprint. Obecnie odpowiada za szkolenia z oprogramowania oraz wdrożenia rozwiązań technologicznych firmy Esko, w tym HD Flexo, FullHD, Crystal (w Polsce, a wcześniej również w innych krajach regionu). Od 2013 roku kieruje działem Serwisu Oprogramowania w Digiprint PL.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja:

REJESTRACJA

Opracowano na podstawie informacji firmy Digiprint PL