KAMA automatyzuje procesy wykańczania po druku
7 cze 2021 10:56

Więcej automatyzacji, prosta obsługa i szybkie przezbrajanie: KAMA, producent maszyn z siedzibą w Niemczech, wprowadza cały szereg udoskonaleń w zakresie przetwarzania druku, zdobienia i krótkoseryjnej produkcji pudełek składanych.
Z pomocą naszych wydajnych rozwiązań i usprawnionych procesów chcemy wspierać drukarnie akcydensowe oraz producentów opakowań w łatwiejszym i bardziej opłacalnym przetwarzaniu „krytycznych” krótkich serii oraz w czerpaniu korzyści z dominującego megatrendu, czyli wersjonowania i krótkich serii produkcyjnych - mówi dyrektor generalny KAMA Bernd Sauter.

Z chwytakiem Big Bite na dobre i na złe
Dzięki dziesięciu zastosowaniom, od sztancowania do najwyższej klasy zdobienia, ProCut 76 Foil firmy KAMA jest uważany za najbardziej wszechstronne rozwiązanie do obróbki końcowej dla formatu B2. Teraz dochodzi do tego Big Bite: nowy chwytak KAMA jest w stanie transportować podłoża od papieru o gramaturze 100 g/m² do twardej tektury o grubości 3 milimetrów. Chwytak Big Bite otwiera się wyjątkowo szeroko, zarówno w górę, jak i w dół, dzięki czemu przez maszynę można bezpiecznie przenosić podłoża o dużej objętości, arkusze poddane obróbce termicznej, pofalowane, kaszerowane i faliste. Na ProCut 76 mogą być wykańczane folią na gorąco i tłoczone nawet twarde okładki książek o grubości 3 mm, co otwiera nowe obszary zastosowań.

AutoRegister AR³ dla wysokich wymagań

Nowy AutoRegister AR³ do wykrawarek KAMA osiąga maksymalną dokładność pasowania w obróbce końcowej - nawet w przypadku arkuszy ciętych po druku lub dla wielu opcji wykończenia. Serwomotory ustawiają się w kierunku x i y oraz „pasują przechyły”. To przydatna i gwarantująca zachowanie jakości cecha dla wymagającego rynku opakowań, etykiet i przywieszek dla luksusowych marek oraz wyrafinowanych pudełek składanych, np. na czekoladki, prezenty lub kosmetyki. Jest to również interesująca opcja ograniczania kosztów dzięki drukowaniu w formacie B1 i wykańczaniu z wysoką precyzją w B2.

Szybka ścieżka dla krótkich serii pudełek składanych...

Oto efektywny przebieg pracy dla krótkich serii pudełek składanych: wykrawanie, bigowanie i automatyczne usuwanie użytków oraz wykrawanie bez użycia narzędzi w linii na sztancy KAMA DC 76 z przeprojektowanym zespołem usuwania użytków i wykrawania SBU oraz o 30 proc. większą wydajnością. Ustawienie maszyny z programowalnym zespołem SBU jest jeszcze bardziej przyjazne dla operatora i szybsze dzięki najnowszej wersji oprogramowania JobManager.

... z automatyczną maszyną FlexFold 52i

Ostatni etap produkcji odbywa się na urządzeniu FlexFold 52i, najbardziej zautomatyzowanej składarko-sklejarce na rynku, zapewniającej pełną automatyczną konfigurację i szybkie przezbrajanie w ciągu zaledwie 5 minut! Z nowym systemem AutoBraille (w opcji) ta wydajna składarko-sklejarka staje się unikalnym rozwiązaniem dla krótkich serii w zbiorczych opakowaniach farmaceutycznych.

Oba rozwiązania, wszechstronna wykrawarka ProCut 76 i automatyczna składarko-sklejarka FlexFold 52i, mogą być podłączone do systemu MIS/ERP drukarni w celu zapewnienia zintegrowanego przepływu pracy.

Opracowano na podstawie informacji firmy KAMA