Premiera systemu Amfortis firmy Agfa
7 cze 2021 10:06

Firma Agfa uzupełnia ofertę rozwiązań dla druku offsetowego opakowań i do portfolio płyt drukarskich oraz wysokowydajnych systemów CtP dodaje system Amfortis. Nowe oprogramowanie usprawnia pracę przetwórców opakowań, łącząc unikalne narzędzia programowe w jedno potężne rozwiązanie produkcyjne.

Z poziomu jednego interfejsu Amfortis poprawia efektywność wszystkich typowych zadań w ramach prepress, takich jak optymalizacja projektu czy zarządzanie zadaniami, oferując jednocześnie wysoką jakość i spójność druku. Innowacyjne oprogramowanie działa jak zintegrowane centrum dowodzenia – nie tylko drukuje i tworzy odbitki próbne, ale także steruje maszynami drukującymi oraz urządzeniami tnącymi, również w produkcji krótkoseryjnej.

Aby stworzyć system Amfortis, Agfa wykorzystała ponad 25-letnie doświadczenie i know-how w zakresie rozwoju przepływu pracy. Drukarnie i konwerterzy opakowań mogą teraz korzystać ze sprawdzonych rozwiązań Apogee firmy Agfa, a drukarnie komercyjne, które chcą rozszerzyć działalność na druk opakowań, będą w stanie zrobić to w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku.

Fratelli Roda SA, szwajcarska drukarnia opakowań farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych jako pierwsza wdrożyła system Amfortis: Ogromny potencjał Amfortis bardzo szybko dał o sobie znać - mówi Gian Luca Pellegrinelli, kierownik produkcji i dodaje: Dzięki niemu nasz proces produkcyjny jest zarówno szybszy, jak i bezpieczniejszy, ponieważ możemy wyeliminować etapy pośrednie. Nasi operatorzy, którzy byli przyzwyczajeni do pracy z Apogee, uważają, że interfejs jest bardzo intuicyjny.

Mniejsze zużycie atramentu

Amfortis bazuje na oprogramowaniu Agfa PressTune, które gwarantuje spójność kolorów, a tym samym płynniejsze zatwierdzanie, szybsze narządzanie oraz mniejsze zużycie atramentu i papieru. Dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu kolorów PressTune stanowi dobre podłoże dla rewolucyjnej technologii rastrowania SPIR@L firmy Agfa, która poprawia jakość druku przy jednoczesnym zmniejszeniu pokrycia farbą. Stanowi również podstawę oprogramowania InkTune, które pomaga redukować zużycie atramentu i które można zastosować do separacji rozszerzonej gamy kolorów obsługiwanej przez Amfortis. Dzięki integracji z Arziro, Amfortis umożliwia również dodawanie określonych elementów projektu do grafiki w celu poprawy atrakcyjności produktów eksponowanych na półkach sklepowych oraz dla potrzeb ochrony marki.

Drukowanie opakowań to rosnący segment rynku, a pandemia jeszcze go wzmocniła przez wzrost popularności zakupów online – mówi Andy Grant, global head of software w firmie Agfa i podkreśla: W Agfie realizujemy strategię zintegrowanych rozwiązań dla wszystkich obsługiwanych rynków. Amfortis to ostatni element układanki przeznaczonej do opakowań offsetowych. Wpisuje się również w nasze podejście ECO³, w ramach którego wspieramy rozwój biznesowy klientów, oferując opłacalne rozwiązania, które sprawiają, że działalność jest bardziej zrównoważona i wydajna.

Amfortis to rozwiązanie dla drukarń komercyjnych, które mogą rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne w dziedzinie opakowań – mówi Mark Lewiecki, senior product manager w Adobe i podkreśla: Klienci skorzystają z najnowocześniejszych technologii, w tym niezawodnych wydruków wysokiej jakości Adobe oraz nowych funkcji dostępnych w najnowszym Adobe PDF Print Engine. Gratulacje dla Agfy z okazji premiery Amfortis!

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa