Megadeal Heidelberga w drukarni wydawniczej
8 cze 2021 12:50

Wiodąca europejska drukarnia wydawnicza Wilco, zlokalizowana w Niderlandach podpisała z firmą Heidelberg mega-kontrakt, w ramach którego niemiecki koncern zainstalował w sumie 11 maszyn Speedmaster XL 106 najnowszej generacji z technologią Push-to-Stop, składających się z 61 zespołów drukujących. Na mocy kontraktu Heidelberg dostarcza również  materiały eksploatacyjne, a firma Allaoui Graphic Machinery przejmie dotychczas używane przez Wilco maszyny.

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odnotowuje stały wzrost inwestycji w kluczowych segmentach rynku i regionach. Firma osiągnęła ostatnio duży sukces sprzedażowy w sektorze wydawniczym, którego całkowita wartości rynkowa w Europie szacowana jest na 36-38 mld euro. Europejska branża dziełowa, publikująca rocznie ponad 500 tys. tytułów, jest również wyjątkowo zróżnicowana i mimo pandemii COVID-19 radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Ten pozytywny trend powoduje, że klimat inwestycyjny w drukarniach wydawniczych staje się coraz bardziej sprzyjający. Firma Heidelberg poinformowała 8 czerwca br., że jedna z wiodących europejskich drukarń wydawniczych i dziełowych Wilco z siedzibą w Niderlandach zdecydowała się wymienić większość swoich maszyn drukujących na jedenaście linii Speedmaster XL 106 generacji 2020 w ramach planów konsolidacji zakładu i związanej z nimi budowy nowego centrum produkcyjnego w Amersfoort. Zamówione offsetowe maszyny drukujące, wyposażone w udoskonaloną technologię Push to Stop mają różne konfiguracje – wśród nich są cztery modele Speedmaster XL 106 8P, niektóre z technologią LED UV.

Przełomowy krok

W ubiegłym roku Heidelberg zainstalował 18 nowych zespołów drukujących XL 106 w zakładzie Wilco w Amersfoort. Po zamówieniu kolejnych ośmiu maszyn Speedmaster XL 106, czyli łącznie 43 zespołów drukujących, firma Wilco stała się jednym z największych użytkowników Speedmaster XL 106 najnowszej generacji. Drukarnia zawarła dodatkową umowę Print Site Contract na ciągłe dostawy materiałów eksploatacyjnych, która zapewnia, że materiały niezbędne do sprawnego działania, w tym farby, są dostarczane w miarę potrzeb na podstawie rzeczywistego zużycia.

„Jeśli firma, tak jak my w Wilco, chce dostarczać całą gamę produktów - od książek, raportów rocznych i czasopism po materiały do marketingu bezpośredniego i ulotki - w możliwie najkrótszym czasie, w najlepszej jakości i na konkurencyjnych zasadach, potrzebuje zmotywowanego zespołu, maksymalnej wydajności i najnowocześniejszych technologii - mówi Robert Jan de Rooij, założyciel i dyrektor handlowy Wilco.  - Jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologie, portfolio i usługi oferowane przez firmę Heidelberg całkowicie nas przekonały. Postrzegamy naszą decyzję o inwestycji jako przełomowy krok w kierunku zwiększenia wydajności i większego skupienia się na kliencie.”

Łączona transakcja

Prace budowlane w Amersfoort mają się zakończyć we wrześniu tego roku i do tego czasu wszystkie maszyny zostaną zainstalowane w nowym zakładzie Wilco. Zastąpią one jedenaście dotychczas używanych maszyn - wszystkie zostały zakupione przez rodzinną firmę Allaoui Graphic Machinery GmbH (AGM) z siedzibą w Aachen. Dzięki swojej wiedzy rynkowej opartej na danych oraz doświadczeniu w zakresie dopasowywania maszyn firma AGM jest strategicznym i niezawodnym partnerem firmy Heidelberg w zakresie sprzedaży maszyn używanych.

„Obserwujemy stały wzrost inwestycji na rynkach i w regionach, które są dla nas ważne - mówi Rainer Hundsdörfer, CEO firmy Heidelberg. - Smart Print Shop przyszłości oferuje naszym klientom możliwość zmiany pozycjonowania i inwestowania, nawet w trudnych czasach. Ta transakcja jest jedną z największych sprzedaży urządzeń w historii naszej firmy. Nasza organizacja sprzedaży i serwisu oraz nasz zespół zarządzania produktem ściśle i bardzo profesjonalnie współpracowały z firmą Allaoui Graphic Machinery GmbH przy tym projekcie.” 

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg