Nowe rozwiązania HP Indigo
8 cze 2021 12:45

Podczas wydarzenia Dscoop Edge Fusion 2021 firma HP Inc. zapowiedziała nowe innowacje w zakresie rozwiązań HP Indigo, które będą wspierać dynamiczny rozwój druku cyfrowego, jak również ogólną transformację cyfrową.

Dostawcy usług z branży PSP chętnie korzystają z rozwiązań HP Indigo. W użyciu jest już ponad 125 maszyn HP Indigo, pochodzących z nowego portfolio zaprezentowanego w marcu 2020 roku.

Pomimo wyzwań minionego roku klienci Indigo nadal stoją na czele transformacji w branży. W laboratoriach badawczo-rozwojowych HP nieustannie tworzone są nowe produkty i rozwiązania, które mają wspierać rozwój naszych klientów – powiedział Haim Levit, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo, podczas Dscoop Fusion – spotkania dostawców i partnerów usług druku HP Graphic Arts z całego świata, w którym uczestniczyło ponad 8000 osób.

Transformacja w zakresie druku komercyjnego

Od czasu wdrożenia w ub.r. nowe rozwiązania HP Indigo nieustannie zyskują na popularności, o czym świadczą m.in. długoterminowe inwestycje w nowe urządzenia firm takich jak Cimpress czy Shutterfly. Portfolio HP Indigo umożliwia dostawcom druku komercyjnego wspieranie dalszej transformacji cyfrowej na rynku. HP Indigo 100K Digital Press – najbardziej wydajna maszyna cyfrowa B2 na rynku – jest liderem tego trendu z ponad 30 już zainstalowanymi modelami. Urządzenie umożliwia komercyjnym drukarniom przenoszenie większych ilości projektów z druku offsetowego na cyfrowy.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ekspansję cyfrową w druku komercyjnym, firma HP Indigo ogłosiła nowy zestaw funkcji:

 • Nowy Automatic Alert Agent 2.0 dla maszyn HP Indigo Series 4 (HP Indigo 12000 i 15K) to wbudowany system kontroli, który skanuje każdy wydrukowany arkusz i porównuje go z jego cyfrowym odpowiednikiem, automatycznie identyfikując wady druku. AAA 2.0 automatycznie odrzuca wadliwe arkusze i przedrukowuje je, wszystko bez zbędnych przerw w produkcji i bez potrzeby interwencji ze strony człowieka. Aby wspierać wydajność i rentowność dostawców usług poligraficznych, system wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

 • Rozszerzenie możliwości drukowania HD dzięki nowemu programowi Rip Fine Line. Nowa infrastruktura RIP zapewni doskonałe wykonanie małych, wyraźnych i cienkich linii, tworząc ostre i wyraźne czcionki Kanji oraz złożone wzorce zabezpieczeń.

 • Nowe możliwości w HP Indigo 100K, w tym automatyczna wymiana palet (APR), umożliwiają ciągłe drukowanie z nieprzerwanym układaniem, umożliwiając dostawcom osiągnięcie jeszcze wyższego poziomu wydajności dla tej platformy.

 • Wprowadzenie nowej maszyny cyfrowej HP Indigo 6P, czyli urządzenia typu narrow-web do zdjęć
  i publikacji. Model ten rozszerza możliwości Indigo 6800p dzięki serii innowacji zwiększających produktywność i wszechstronność, w tym większej powierzchni obrazu o wysokości 320x980 mm
  i szybszemu RIP.

 • HP Indigo Certified Pre-Owned Digital Presses oferuje nową możliwość nabycia HP Indigo, w tym maszyn drukujących w formacie B2, jednocześnie pozwala na oszczędność w czasie zakupu.

 • Pakiety specjalne są dostępne dla klientów komercyjnych HP Indigo, w tym pakiet HP Indigo 15K dla modelu HP Indigo 12000. Ponadto obejmują one opcje rozszerzenia możliwości komercyjnych maszyn serii 3, w tym dostępność 5. kolorowej stacji dla modelu HP Indigo 7eco.

Coraz więcej etykiet i opakowań HP Indigo

Konwerterzy etykiet i opakowań pracujący na maszynach HP Indigo nadal dominują na rynku. W zakresie opakowań giętkich światowa produkcja HP Indigo odnotowała w ubiegłym roku ponad 50 proc. wzrostu. Klienci z rynku opakowań oraz etykiet również zanotowali silny wzrost.

Aby wesprzeć tę dynamikę wzrostu, firma HP ogłosiła komercyjną dostępność dodatkowych produktów i możliwości w swoim portfolio do produkcji etykiet i opakowań. Pakiety specjalne są również dostępne dla użytkowników z serii HP Indigo 20000, 30000 i 6000.

Dostępność komercyjna HP Indigo 35K dla rynku Folding Carton

HP Indigo 35K Digital Press, nowa, flagowa maszyna do produkcji opakowań o wysokiej jakości, zbudowana na sprawdzonym rozwiązaniu HP Indigo 30000, jest już dostępna na rynku. Nowe urządzenie zapewnia najwyższej jakości kolory i wydruk dzięki wydajności wyższej o 40 proc. oraz szybszej zmianie wykonywanego zadania, dokładności kolorów wspieranej standardem Spot Master i bardziej wytrzymałej ścieżce papieru od podajnika do lakiernika. Dodatkowe funkcje obejmują:

 • Drukowanie na cienkich podłożach od 150 mikronów do nakładania aplikacji na materiały takie jak opakowania.

 • Nowe drukowanie HD z rozdzielczością 1600 dpi zapewnia lepszą jakość wydruku.

 • Nowy HP Indigo ElectroInk Premium White dla mniejszej przezroczystości.

 • Nowy ElectroInk Invisible Yellow, rozwiązania track-and-trace i elementy bezpieczeństwa dla wielowarstwowych aplikacji ochrony marki na jednej maszynie, w jednym przebiegu.

 • Nowy powlekacz Tresu iCoat zintegrowany do produkcji inline w HP Indigo 35K.

Spot Master dla HP Indigo 25K i HP Indigo 35K

Ponadto, aby wspierać produktywność w przypadku opakowań drukowanych cyfrowo, firma HP wprowadza przełomową technologię automatyzacji kolorów Spot Master, umożliwiającą najszybszą w branży pracę w kolorze.

Spot Master wykorzystuje nowy opatentowany algorytm szybkiego i dokładnego dopasowywania kolorów, umożliwiając konwerterom dotarcie do kolorów w ciągu 5 minut, z dokładnością mniejszą niż 2 delta E i mniej niż 3 metrami odpadów. W rezultacie wzorzec punktowy zapewnia spójny, jednolity kolor na całym obszarze wydruku, a każda etykieta lub opakowanie wygląda tak samo bez względu na to, kiedy i gdzie jest drukowane.

Spot Master jest teraz dostępny zarówno na HP Indigo 25K, jak i 35K, natomiast dla HP Indigo 6K zostanie udostępniony jeszcze w tym roku.

Fabryka przyszłości dla etykiet cyfrowych

W ciągu ostatniego roku klienci z branży etykiet coraz częściej drukowali większe nakłady oraz zlecenia z wieloma etykietami SKU i rękawami termokurczliwymi na swoich maszynach Indigo, przy czym ilość druku Indigo 8000 wzrosła o ponad 30 proc. Aby wesprzeć transformację dostawców etykiet z podejścia „analogowego” na cyfrowe podejście „Indigo first”, HP Indigo nadal wspiera rozwój nadchodzącej cyfrowej maszyny HP Indigo V12. HP Indigo V12 to maszyna do etykiet wąskowstęgowych, która jest pierwszym modelem HP Indigo zbudowanym w oparciu o architekturę HP Indigo LEPX nowej generacji. Zapewnia tradycyjną jakość i wszechstronność Indigo przy znacznie wyższych prędkościach, gwarantując szybszą dostawę, zwiększając liczbę SKU na zadanie, zmniejszając ilość odpadów i potrzebnej siły roboczej.

HP Indigo Secure otwiera nowe możliwości cyfrowego drukowania zabezpieczeń

Rozwiązanie HP Indigo Secure obejmuje sprzęt, oprogramowanie, nośniki i atramenty do drukowania zabezpieczającego i ochrony marki, oparte na zastrzeżonej technologii HP Indigo LEP i wzmocnione przez wiodące w branży rozwiązania partnerów. Oferuje maszynom możliwość łączenia i dopasowywania szerokiej gamy innowacyjnych i zaawansowanych elementów i projektów zabezpieczających, które są łatwe do wydrukowania i trudne do skopiowania. Możliwości obejmują wielowarstwowe pomiary jawnych i ukrytych elementów, z dowolną kombinacją niewidocznych atramentów, atramentów na podczerwień, drukowania zmiennych danych, unikalnych serializowanych identyfikatorów, kodów QR, serializowanego mikrotekstu, wzorów giloszowych oraz śledzenia w chmurze.

HP Indigo 6K Secure Press to pierwsza maszyna cyfrowa HP Indigo zaprojektowana specjalnie z myślą o rynku zabezpieczeń. Model jest jednoprzebiegowym, kompleksowym rozwiązaniem do drukowania zabezpieczeń, wyposażonym w wiele warstw, we współpracy z Jura JSP. Maszyna jest dostępna dla certyfikowanych drukarek zabezpieczających.

Nowe aplikacje HP PrintOS zwiększają wydajność produkcji

HP PrintOS pomaga klientom w pełni wykorzystywać swoje maszyny, uprościć i zautomatyzować produkcję oraz wprowadzać innowacje i rozwijać się. Ponad 4500 użytkowników korzysta codziennie z aplikacji PrintOS opartych na chmurze.

W maju br. firma HP ogłosiła kilka nowych rozwiązań, które jeszcze bardziej poprawiają wydajność produkcji:

 • PrintOS Learn hybrydowe rozwiązanie edukacyjne łączące wirtualne kursy na żądanie i na żywo, szkolenia face to face i najlepszą w swojej klasie technologię z interaktywnymi modułami szkoleniowymi. PrintOS Learn oferuje spersonalizowane i ciągłe możliwości uczenia się, oparte na sprzęcie Indigo i profilach użytkowników.

 • PrintOS Supplies Inventory umożliwia klientom utrzymanie optymalnego poziomu materiałów eksploatacyjnych HP. Na podstawie przeszłych poziomów użycia alerty są wysyłane do klientów w odpowiednim czasie, gdy wykrywany jest niski poziom zapasów. Klienci mogą zamawiać i śledzić zużycie materiałów eksploatacyjnych, unikając przestojów w pracy z powodu braku dostaw lub nadprodukcji.

 • Ulepszona integracja między PrintOS Production Pro DFE for Commercial Print i Heidelberg Prinect automatyzuje produkcję i pozwala uniknąć błędów ludzkich.

 • Potężna platforma PrintOS Production Pro DFE dla L&P jest już dostępna dla serii HP Indigo 6000, 6K, 8000 i 8K. Nowa platforma IN170 zgrywa złożone zadania VDP dwa razy szybciej w porównaniu ze standardowym DFE, znacznie skracając czas produkcji.

 • Po sukcesie PrintOS Color Beat z maszynami cyfrowymi HP Indigo 12000, 15K i 100K, aplikacja jest teraz dostępna również dla HP Indigo 25K, umożliwiając klientom automatyczne sprawdzanie, czy urządzenie spełnia najwyższe standardy kolorów, a także obsługuje automatyczną certyfikację standardu Idealliance G7.

 • Zapowiedziano również HP SmartStream Designer dla Adobe CC2021. Wśród nowych funkcji można znaleźć HP Frames, który przekształca klatki wideo w obrazy VDP. Ponadto oferowane są nowe ulepszenia dla HP Mosaic i HP Collage oraz zintegrowany edytor Barcode Studio.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP