Firma MAZAK z nową krajarką MOHR 80 ECO
14 cze 2021 11:10

Grafmasz dostarczył kolejną krajarkę niemieckiego producenta Mohr na polski rynek. Tym razem nabywcą została firma MAZAK z siedzibą w Rzeszowie w woj. podkarpackim.  MAZAK rozpoczął działalność w 1993 roku, głównie zajmując się produkcją artykułów szkolno-biurowych takich jak papiery kolorowe, kartony kolorowe, kostki biurowe kolorowe i białe itp. Kilka lat po rozpoczęciu działalności firma FPHU MAZAK stała się również dystrybutorem artykułów szkolnych i biurowych. Obecnie jest oficjalnym partnerem firm Astra oraz Majewski. MAZAK zaopatruje jedne z największych hurtowni papierniczych na Podkarpaciu.

Chcąc utrzymać szybki czas realizacji przy coraz większej ilości zamówień, doszliśmy do wniosku, że niezbędny jest zakup nowej krajarki, która znacznie przyspieszy pracę oraz da poczucie bezpieczeństwa przez kolejne lata – mówi właścicielka drukarni Magdalena Midura. - Zdecydowaliśmy się na krajarkę Mohr 80 ECO z dwóch powodów: po pierwsze znaliśmy już tę maszynę, ponieważ pracowaliśmy na takim modelu przez wiele lat i nigdy nas nie zawiodła. Po drugie, jej dystrybutorem na rynek polski jest firma Grafmasz, która jest nam dobrze znana w segmencie krajarek i cenimy ją za profesjonalizm, jakim wykazuje się w swoim działaniu.

MOHR 80 ECO to krajarka z napędem w pełni hydraulicznym o szerokości cięcia 800 mm, wysokości ciętego stosu 100 mm oraz prędkości przesuwu belki 130 mm/s. Korpus maszyny to monolityczny odlew połączony w ścisły sposób z elementami spawanymi – całość daje bardzo dużą stabilność podczas pracy, a duże obciążenia nie stanowią żadnego problemu, przy jednoczesnej możliwości instalacji maszyny w mniejszych pomieszczeniach. Blat roboczy wykonany ze stali nierdzewnej oraz zamontowany w nim standardowo nadmuch znacznie ułatwiają manewrowanie stosem podczas procesu cięcia. Krajarka na wyposażeniu posiada również kurtyny bezpieczeństwa, podświetlaną laserową linię cięcia, mechaniczny pedał przymierzania belki docisku oraz specjalną wkładkę pod docisk, która sprawdzi się podczas cięcia delikatnych produktów. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji stosowanych przez fabrykę w niemieckim Hofheim am Taunus sprawia, że jest to produkt przeznaczony do bezawaryjnego i bezproblemowego cięcia precyzyjnych materiałów.

Zakup krajarki okazał się trafnym wyborem, ponieważ pozwala nam ona zdecydowanie skrócić czas realizacji zamówień. Chciałabym również powiedzieć kilka słów na temat samego przebiegu transakcji. Firma Grafmasz wykazała się tu dużym doświadczeniem w zakresie obsługi klienta, zaczynając od etapu rozmów handlowych, a kończąc na instalacji. Cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie i z pewnością kolejne inwestycje również będziemy realizować za pośrednictwem firmy Grafmasz - dodaje Magdalena Midura.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz