ART OF COLOR – Spotkanie Liderów
15 cze 2021 13:38

2 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe ART OF COLOR - Spotkanie Liderów, organizowane przez Grupę MTP wspólnie z Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga, w którym swój udział w roli prelegenta potwierdził już Jerzy Czubak, prezes światowego koncernu Amcor.

ART OF COLOR to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, konwerterzy, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii.

W zwrotnym momencie gospodarki światowej, dotkliwie doświadczonej pandemią COVID-19, międzynarodowi eksperci  zaprezentują trendy i rozwiązania, które muszą odpowiedzieć na radykalnie zmieniające się oczekiwania konsumentów, ustawodawców i klientów instytucjonalnych.

Goście tegorocznego ART OF COLOR - Spotkania Liderów dowiedzą się, w jaki sposób będzie dystrybuowany ogromny pakiet pomocowy wynegocjowany dla Polski z budżetu Unii Europejskiej, jakich inicjatyw legislacyjnych należy się spodziewać w ramach procesu wdrażania zasad Gospodarki Cyrkularnej i Zrównoważonego Rozwoju oraz jakie kierunki rozwoju przedsiębiorstw w najlepszy sposób sprostają błyskawicznie zmieniającym się priorytetom otoczenia biznesowego. I wreszcie - co może okazać się najważniejsze - będzie to pierwsza okazja po bardzo długim okresie, by wreszcie spotkać się i porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed branżą.

Spotkanie oscylować będzie wokół:

  • zasad dystrybucji środków publicznych w ramach Polskiego Ładu oraz europejskiego pakietu rewitalizującego gospodarkę po kryzysie wywołanym pandemią;
  • analizy gospodarczej pozycji Polski w post-covidowym świecie wraz z prognozą rozwoju;
  • projekcji zmian legislacyjnych na poziomie europejskim mających wpływ na branżę;
  • tematów poświęconych drukarniom i studiom wykorzystującym technologie druku offsetowego, cyfrowego i sitodruku (prezentacja zmian technologicznych nawiązujących do wymagań rynku; odpowiedź na pytanie: postpress analogowy czy cyfrowy?; omówienie technologii uszlachetniania i personalizacji druków; prezentacja pakietów materiałów eksploatacyjnych obojętnych dla środowiska; możliwości przebranżowienia - wskazanie atrakcyjnych kierunków inwestowania);
  • tematów poświęconych konwerterom bazującym na technologiach druku fleksograficznego, wklęsłodruku oraz druku cyfrowego (prezentacja wiodących producentów maszyn drukujących; prezentacja wiodącego producenta form drukarskich; prezentacja pakietów materiałów ekologicznie obojętnych; warunki dostosowania produktów do oczekiwań odbiorców przez pryzmat zaleceń wynikających z zasad funkcjonowania gospodarki cyrkularnej).

Współorganizatorem ART OF COLOR - Spotkanie Liderów jest Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl

Opracowano na podstawie informacji organizatorów