Mondi podniesie ceny
15 cze 2021 13:49

Mondi planuje w przyszłym miesiącu podwyżkę cen rzędu 15 proc. Wyższe ceny dotyczyć będą większości typów wysokogatunkowego papieru niepowlekanego. Podobnie jak inni producenci papieru, którzy zapowiedzieli wzrost cen w ostatnich tygodniach, firma powołała się na rosnące koszty surowców.

Grupa Mondi, w roku ubiegłym osiągnęła sprzedaż 6,8 mld euro, roczne obroty wyniosły 1,5 miliarda euro. Wyższe o 8-15 proc. ceny, dotyczyć będą papierów produkowanych w Austrii i na Słowacji i będą obowiązywać od 5 lipca.

Dywizja grupy zajmująca się papierami niepowlekanymi, Uncoated Fine Paper ma obecnie sześć oddziałów operacyjnych zlokalizowanych w Austrii, Rosji, RPA i na Słowacji i zajmuje jedną z wiodących pozycji na rynku europejskim (w tym rosyjskim) dla tego rodzaju papieru.

Johannes Klumpp, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w dziale papieru niepowlekanego powiedział: Zdajemy sobie sprawę, że te korekty cen pojawiają się w czasie, gdy nasza branża wychodzi z trudnego okresu. Decyzja odzwierciedla zwiększone koszty surowców i jest konieczna, aby nadal oferować klientom wyjątkowy produkt, jakość i usługi, których od nas oczekują.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Print Week