Landa S10P zainstalowana w BluePrint AG
17 cze 2021 09:03

Przedstawiciele firmy Landa Digital Printing poinformowali o zakończeniu instalacji maszyny Landa S10P Nanographic Printing w komercyjnej drukarni BluePrint AG w Niemczech.

Nowy system drukujący pozwoli firmie BluePrint AG usprawnić obsługę wielkoformatowych zleceń komercyjnych zwłaszcza w przypadku krótkich i średnich nakładów. Maszyna ma umożliwić zwiększenie wewnętrznej wydajności, redukcję kosztów oraz pomóc w dalszym rozwoju biznesu.

Nowa Landa S10P została zainstalowana w obiektach BluePrint AG w Monachium, w których realizowane są zlecenia europejskich klientów. Według właściciela firmy, Gerharda Meiera, nowa technologia pozwoli firmie zwiększyć wydajność pracy i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Wykorzystując siedem kolorów i szeroką gamę kolorów Landa S10P, BluePrint AG będzie w stanie obsłużyć nawet najbardziej złożone zlecenia klientów w tym realistyczne obrazy fotograficzne z wysokim poziomem personalizacji. Co ważne, przenosząc prace na Landa S10P, BluePrint AG spodziewa się zmniejszenia emisji dwutlenku węgla nawet o 35 proc.

Gerhard Meier, dyrektor generalny BluePrint AG, tak komentuje instalację: W BluePrint AG mamy dużą bazę klientów, w tym prestiżowe międzynarodowe koncerny, takie jak Porsche i BMW, a także firmy farmaceutyczne, jak np. Novartis. W rezultacie naszym stałym priorytetem jest dostarczanie klientom wyłącznie najwyższej jakości prac. Aby to osiągnąć, inwestujemy w najnowszą, często przełomową technologię, aby zapewnić szybkie, elastyczne i zrównoważone rozwiązania w konkurencyjnych cenach. Landa S10P idealnie pasuje do naszego podejścia i już otwiera nowe możliwości biznesowe.

Dzięki połączeniu portfolio tradycyjnych maszyn offsetowych i mniejszych urządzeń cyfrowych, BluePrint AG planuje przenieść istniejące zadania średnionakładowe na nową maszynę Landa S10P. Typowe zastosowania obejmują katalogi, zaproszenia, plakaty, czasopisma i materiały DM.

Jeśli chodzi o format B1 i możliwość drukowania na szerokiej gamie podłoży, wszechstronność Landy S10P pozwala nam używać systemu w prawie całej naszej działalności - kontynuuje Gerhard Meier.

W przypadku wielu naszych klientów farmaceutycznych wymagane są również zlecenia w wersjach wielojęzycznych o dużym poziomie personalizacji, który jest trudny do ekonomicznej produkcji w przypadku krótkich i średnich serii na innej technologii. Ponadto szeroka gama kolorów zapewnia niezrównane wyniki pod względem rozdzielczości i jakości druku – podkreśla.

Założona 25 lat temu firma BluePrint AG zatrudnia obecnie 160 osób, obsługując głównie rynek niemiecki, szwajcarski i austriacki, koncentrując się na oferowaniu zrównoważonych rozwiązań.

Manuel Schrutt, dyrektor generalny na region EMEA w Landa Digital Printing, komentuje: Jesteśmy dumni z tego, że w BluePrint AG zainstalowaliśmy naszą pierwszą maszynę tego typu; jesteśmy naprawdę podekscytowani, widząc, jak wykorzystują Landa S10P, aby sprostać wymaganiom klientów, jednocześnie badając szersze możliwości urządzenia w celu rozszerzenia swojej oferty biznesowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Landa Digital Printing