Mimaki podsumowuje Dni Innowacji
18 cze 2021 06:00

Firma Mimaki Europe, wraz ze swoimi oddziałami regionalnymi z Japonii i USA zorganizowała tygodniowe wydarzenie Global Innovation Days chcąc wesprzeć drukarnie wychodzące z trwającego kryzysu wywołanego pandemią.

Mimaki, jeden z wiodących producentów atramentowych maszyn drukujących i systemów tnących, zorganizował światową imprezę Innovation Days, która odbyła się w dniach 2-4 czerwca br. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli drukarń, dziennikarzy i ekspertów z ramienia organizatora zainteresowanych wspieraniem innowacji na rynku grafiki, druku przemysłowego, druku na tekstyliach i technologii 3D. Wydarzenie było również okazją do zaprezentowania najnowszych produktów z oferty Mimaki, maszyn: JFX550, JFX600 i SUJV-160.

W seminariach internetowych, warsztatach i pokazach wzięło udział ponad 1300 uczestników z całego świata. Najpopularniejszymi wydarzeniami były: demonstracja drukarek UJV100 i JV100, warsztaty druku 3D i warsztaty oklejania samochodów. Uczestnicy mogli porozmawiać z regionalnymi przedstawicielami Mimaki, zyskując lepszy wgląd w światowy przemysł poligraficzny, który wraca do zdrowia po pandemii COVID-19.

Atrakcją wydarzenia była niedawno wydana seria 100, której założeniem jest umożliwienie drukarniom wejścia na różne rynki, przez rozszerzenie obecnego portfolio produktów i usług. Nowe urządzenia JFX600-2513 i JFX550-2513, które zadebiutowały kilka tygodni wcześniej podczas wirtualnej drupy, plasują się w wyższej klasie, lecz nadal zdaniem producenta, ich ceny pozostają atrakcyjne w porównaniu z wielkoformatowymi ploterami płaskimi UV oferowanymi przez konkurencję.

Technologia druku 3D w pełnym kolorze również była ważnym elementem wydarzenia –badano nowe możliwości, które otwierają się na różnych rynkach, prezentując jak marka Mimaki kontynuuje poszerzanie zasięgu i dostępności najnowocześniejszych rozwiązań 3D dzięki nadchodzącej maszynie drukującej 3DUJ-2207.

Kazuaki Ikeda, prezes Mimaki Engineering, skomentował: Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dołączyli do nas podczas tego ekscytującego nowego wirtualnego wydarzenia. W czasie pandemii wprowadzanie innowacji miało kluczowe znaczenie dla celów Mimaki. Od października do oferty dołączyło osiem nowych produktów, a jeszcze więcej zaplanowano na ten rok. Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli spotkać się bezpośrednio, gdy będzie to bezpieczne. Póki co cieszą mnie wyniki stałej współpracy i liczba kolejnych innowacji w branży poligraficznej, które widzieliśmy podczas Dni Innowacji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki