HP-ETIKETT zainwestowała w maszyny Gallus Labelmaster
22 cze 2021 06:00

Podwójna inwestycja niemieckiej drukarni HP-ETIKETT w jakość zapewnianą przez firmę Gallus: dwie nowe maszyny fleksograficzne (5- i 8-kolorowa) z serii Labelmaster z utwardzaniem LED-UV dostarczonym przez firmę GEW rozszerzy potencjał produkcji etykiet samoprzylepnych. Rodzinne przedsiębiorstwo z Niemiec liczy na korzyści zapewniane przez technologię LED UV oraz wszechstronność modułowego systemu maszyn.

Wybór dwóch nowych urządzeń do druku flekso z suszeniem LED-UV firmy GEW to dla dostawcy usług poligraficznych z siedzibą w Hitzhusen w Szlezwiku-Holsztynie (Niemcy) poważna inwestycja. Dostawa linii produkcyjnych i ich instalacja trwała kilka tygodni w lutym i marcu 2021 r. i od tego czasu są one wykorzystywane przede wszystkim do produkcji etykiet o wysokim poziomie uszlachetnień.

Pierwszy Gallus Labelmaster to 8-kolorowa maszyna do druku fleksograficznego wyposażona w zespół tłoczenia folii na zimno, możliwość laminacji oraz przewijarkę MR Touch, i tym samym oferująca idealne warunki do produkcji wysokiej klasy etykiet. Druga z maszyn posiada pięć zespołów drukujących w technologii flekso oraz opcję druku od strony kleju (delam-relam); dzięki urządzeniu przesuwającemu wstęgę HP-ETIKETT jest w stanie drukować i sztancować z jej pomocą etykiety wielowarstwowe. Przy szerokości zadruku 440 mm obie linie wyposażone są w system utwardzania farby LED UV firmy GEW, rotacyjny zespół wykrawający oraz przewijarkę MR Touch Quick.

Mimo że upłynęło już kilka miesięcy, od kiedy ich używamy, wszechstronność Gallus Labelmaster nadal napawa mnie entuzjazmem – wyjaśnia Eugen Kölling z HP-ETIKETT. Obsługa systemu maszyn jest intuicyjna, czytaj: upraszcza pracę naszym operatorom i zapewnia łatwy dostęp dzięki szybkiemu narządowi.

HP-ETIKETT inwestuje w LED-UV

Jesienią 2020 r. podjęliśmy przemyślaną decyzję o inwestycji w technologię LED UV. Umożliwia nam ona dalsze ograniczenie emisji CO2 i długofalowe poprawienie wydajności produkcji – mówi Eugen Kölling.

Elastyczność, niezawodność dostaw i szybkie procesy decyzyjne to cechy, które budują reputację HP-ETIKETT i do których firma rodzinna przywiązuje dużą wagę. Gallus Labelmaster może być wszechstronnie wykorzystywany, ale przekonuje także drobiazgami. Przykładowo jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie wymienić komory farbowe: operator przygotowuje i czyści komorę farbową poza maszyną, a zmiana przebiega szybko i czysto w ciągu kilku minut - stwierdza Eugen Kölling i wyciąga korzystny wniosek: Dzięki dwóm maszynom Gallus Labelmaster posiadamy sprawdzoną jakość Gallusa, profesjonalny serwis i systemy maszyn, które można elastycznie i szybko wykorzystać.

HP-ETIKETT powstała w 1972 r. Obecnie jej 25 pracowników obsługuje przede wszystkim branżę spożywczą, chemiczną oraz logistyczną. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu, w którym aktualnie pracuje dziewięć maszyn, firma jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby swych klientów szybko i wszechstronnie – począwszy od realizacji prostych, tanich zleceń na druk po bogato zdobione 8-kolorowe etykiet z tłoczeniami, laminacją i drukiem od strony kleju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Gallus

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Michael Koch z Heidelberg Deutschland, obok Eugen Kölling (właściciel), Andreas Hansen (szef działu produkcji) oraz Stefan Bollens (operator) z HP-ETIKETT  stoją przed jednym dwóch Labelmasterów zainstalowanych w 2021 r. (źródło: Gallus Ferd. Rüesch AG).