Nowy Heidelberg Speedmaster CX 104
23 cze 2021 10:00

Podczas odbywającego się dziś wydarzenia „It’s Showtime” firma Heidelberg prezentuje m.in. nową maszynę drukującą Speedmaster CX 104, łączącą sprawdzoną niezawodność z innowacjami technicznymi i wyjątkową koncepcją obsługi, dzięki której drukowanie staje się przyjemnością.

Inteligentne systemy wspomagające, takie jak Intellistart 3 i nowy Intelliline, rewolucjonizują proces zmiany prac. Uniwersalna maszyna w nowym formacie może z łatwością drukować na szerokim spektrum podłoży - od cienkich papierów po sztywne kartony. Z prędkością do 16 500 ark./h jest ona również w stanie sprostać różnym wymaganiom w zakresie wydajności. Speedmaster CX 104 może być dowolnie skonfigurowany pod kątem potrzeb użytkownika,  co oznacza bezpieczeństwo inwestycji.

Wszechstronny zawodnik

Maszyna Speedmaster CX 104 poradzi sobie z każdym zleceniem - od druku opakowań przez druk reklamowy po druk etykiet, od papieru o niskiej gramaturze po kartony. Umożliwia ona obróbkę szerokiej gamy podłoży i może być wyposażona w różne pakiety dodatkowe dostosowane do potrzeb klienta. Na przykład pakiet KartonKit zapewnia niezawodny transport arkuszy podczas obróbki opakowań składanych. Moduł złocenia na zimno FoilStar umożliwia uzyskanie różnorodnych wykończeń – robiących wrażenie efektów metalicznych, które podnoszą wartość produktów poligraficznych. Technologia UV zapewnia efekty wysokiego połysku i skraca czas przekazania pracy do introliogatorni, a nowy, innowacyjny zespół lakierujący łączy najwyższe standardy wykończenia z wyjątkowym komfortem obsługi.  Maszyna Speedmaster CX 104 jest niezwykle ekonomiczna i wyróżnia się oszczędnym oraz wydajnym procesem produkcyjnym. Wysoce zautomatyzowany, wysokowydajny samonakładak oferuje dużą stabilność pracy. Zapamiętane profile dla różnych podłoży umożliwiają w pełni automatyczne wstępne ustawienie wszystkich istotnych parametrów. Rezultatem są zminimalizowane czasy przygotowania i wysokie prędkości produkcji. Dzięki innowacyjnej technologii suszenia DryStar LE UV i DryStar LED można wykorzystać wszystkie zalety druku UV bez żadnych ograniczeń.

Speedmaster CX 104 to maszyna dostosowana do użytkownika, a nie odwrotnie.  Metoda drukowania zależy od zastosowania. Dzięki elastycznej konfiguracji maszyny, dodatkowemu obiegowi mycia zespołu farbowego, rakli i cylindrów drukowych można łatwo przełączać się między konwencjonalnymi i natychmiast utrwalanymi farbami UV - szybko i ekonomicznie. Funkcja Auto Protect znacznie zwiększa żywotność wałków farbowych; jeśli po zmianie zlecenia zespół drukujący nie jest potrzebny, jest on automatycznie myty i nakładany jest środek ochronny na wałki. Gdy jest ponownie potrzebny, pasta zabezpieczająca wałki zostaje automatycznie spłukana.

Speedmaster CX 104 ustanawia nowe standardy w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa. Innowacyjny, całkowicie zmodernizowany zespół lakierujący został zaprojektowany z myślą o różnorodności i wydajności. Ulepszona wymiana wałków w przeprojektowanym zespole powlekania sprawia, że proces przygotowania do pracy jest wyraźnie łatwiejszy, bezpieczniejszy i szybszy. 

Szczegóły w czerwcowej Poligrafice.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg