Znamy wyniki rankingu „Wydawcy Wybierają Drukarnie 2021”
29 cze 2021 13:31

Organizatorzy rankingu „Wydawcy Wybierają Drukarnie 2021” (Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Sekcja Poligrafów SIMP, redakcja magazynu „Wydawca” i portalu wydawca.com.pl) ogłosili tegoroczne wyniki. Podczas posiedzenia Zarządu Sekcji Poligrafów SIMP w Drukarni Pozkal  podał je p.o. prezesa Zarządu Sekcji Andrzej Szaefer (fot.) – nagrany film został zamieszczony na portalu wydawca.com.pl i stronach FB w poniedziałek 28 czerwca o godzinie 12:00.

Na tegoroczny ranking wpłynęło 196 ankiet, oceniono 75 zakładów poligraficznych. W tym roku w rankingu uwzględniono drukarnie, na które nadesłano co najmniej 10 ankiet (im więcej ankiet, tym prawdziwsza ocena ogólna). W sumie jest to 17 zakładów, z czego 8 świadczy usługi w zakresie druku cyfrowego.

Honorowe dyplomy zwycięzcy już otrzymali, pozostałe zostaną oddane w ręce przedstawicieli drukarń podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, gdzie nastąpi  ogłoszenie wyników całego rankingu.

A oto tegoroczni laureaci:

W kategorii drukarń offsetowych:

Miejsce I – Drukarnia AKAPIT (Lublin)

Miejsce II – Drukarnia ABEDIK (Poznań)

Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

 

 

W kategorii drukarń cyfrowych:

Miejsce I – Drukarnia SOWA (Piaseczno)

Miejsce II – Drukarnia TOTEM.COM.PL (Inowrocław)

Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

 

 

Przypominamy, że Ranking Polskich Drukarń Dziełowych przebiega w dwu etapach:

  1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
  2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Oceny dokonywane są w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią, wygrywa.

Patronat medialny: „Poligrafika” i „Wydawca”. AP