Klienci inwestują w nową technologię druku arkuszowego Heidelberga
5 lip 2021 11:01

W trakcie ostatnich imprez zorganizowanych dla klientów przez firmę Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) można było zaobserwować znaczący wzrost popytu w większości kluczowych regionów sprzedaży. Po raz pierwszy od ponad roku spółka mogła ponownie powitać stosunkowo dużą liczbę klientów w nowo otwartym Print Media Center w Wiesloch-Walldorf. Z okazji pokazów IT'S SHOWTIME! - międzynarodowej imprezy, do udziału w której zapisało się kilka tysięcy uczestników z ponad 100 krajów - Heidelberg gościł w ciągu trzech dni w Wiesloch-Walldorf kilkuset obecnych i potencjalnych klientów z Niemiec, Włoch, Polski, Czech i Austrii.

Jednym z najważniejszych i szczególnie interesującym dla gości punktów prezentacji była światowa premiera nowej maszyny Speedmaster CX 104, którą firma zaprezentowała również w tym samym czasie na targach China Print.
Dostrzegamy rosnący popyt ze strony naszych klientów. Rynek się odbudowuje. Drukarnie w wielu krajach ponownie inwestują i wybierają najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe firmy Heidelberg - mówi prezes firmy Rainer Hundsdörfer. - Innowacje przynoszą korzyści i sprawiają, że zarówno nasi klienci, jak i nasza firma są przygotowani na wyzwania przyszłości.

Technologiczna koncepcja stojąca za nową wszechstronną maszyną Speedmaster CX 104 już zapewniła jej licznych klientów.

Chiemgau-Druck, Traunstein, Niemcy

Tradycyjna drukarnia komercyjna Chiemgau-Druck z niemieckiego Traunstein oferuje wszystko z jednego źródła. Produkuje broszury, ulotki i czasopisma, w tym magazyn „Bayerischer Trachtenverband” wydawany przez stowarzyszenie promujące tradycyjne stroje. Firma, obecnie kierowana przez trzecie pokolenie właścicieli, na szeroką skalę korzysta z technologii Heidelberga. Rodzinne przedsiębiorstwo ceni sobie bliską współpracę i wsparcie, które rozwinęły się na przestrzeni lat.
Po wprowadzeniu na rynek maszyny Speedmaster CX 104 firma Chiemgau-Druck skorzystała z okazji, aby zainwestować w najnowocześniejszą technologię offsetu arkuszowego i wymienić starszą maszynę Speedmaster CD 102. Dzięki Speedmaster CX 104 chcemy jeszcze bardziej zoptymalizować czas przygotowania do druku i ilość odpadów, a także zwiększyć prędkość pracy - wyjaśnia właściciel firmy Thomas Vogel.

Officine Grafiche Staged Srl, Włochy

360° obsługa klienta! Dobre pomysły są kluczowe, jeśli istota projektu ma się rozwijać”. Tak brzmi motto włoskiej drukarni komercyjnej Officine Grafiche Staged (Staged) w San Zeno Naviglio, jednej z najbardziej awangardowych, innowacyjnych firm w swojej branży. Posiadając zakład produkcyjny o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych Staged specjalizuje się w niestandardowych materiałach reklamowych, komercyjnych i redakcyjnych o doskonałych walorach ekologicznych i posiada certyfikat FSC. Głównym powodem, dla którego firma zdecydowała się na zakup maszyny Speedmaster CX 104, była jej wszechstronność. Firma mocno wierzy w korzyści płynące z formatu 70×100 arkuszy także w przyszłości, dlatego nie uznała za konieczną zmiany formatu płyt. Staged oczekuje również, że zyska zarówno krótsze czasy przygotowania do druku, jak i jego stałą wysoką jakość.

Klienci na całym świecie zamówili już ponad 500 nowych zespołów drukujących Speedmaster CX 104 - ujawnia Rainer Wolf, szef działu zarządzania produktem w dziale arkuszowym firmy Heidelberg. - Jesteśmy przekonani, że ta innowacja jest dokładnie tym, na co czekała branża, i może dać klientom dokładnie to, czego teraz potrzebują.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg