MagnaColours przejęta przez Avient
7 lip 2021 12:00

Dostawca wodorozcieńczalnych farb do tekstyliów, firma MagnaColours, została przejęta za kwotę 48 milionów dolarów przez amerykańską firmę Avient Corporation, produkującą specjalistyczne i zrównoważone materiały.

Transakcja, która została sfinalizowana 1 lipca br. po tym, jak Avient zwrócił się do MagnaColours z propozycją przejęcia, sprawi, że produkty firmy z siedzibą w Barnsley dołączą do bogatego portfela specjalistycznych farb Avient, obok takich marek jak Wilflex i Rutland.

Magna to ważna inwestycja w zrównoważone rozwiązania, ponieważ właściciele marek szukają alternatywy dla starszych technologii - powiedział Robert Patterson, prezes i dyrektor generalny Avient Corporation. - Cieszymy się, że Magna dołączyła do Avient. Spodziewamy się, że nasze wspólne portfolio atramentów znacznie się powiększy w miarę ustępowania zagrożenia pandemicznego, gdy ludzie będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i innych imprezach na żywo, a podróże staną się coraz częstsze.

Założona w 1978 roku firma Magna jest dostawcą wysokowydajnych atramentów, oferujących korzyści wynikające ze zrównoważonego rozwoju dla właścicieli marek i drukarń sitodrukowych. Firma zatrudnia 50 pracowników, którzy pozostaną pracownikami Avient w obecnej siedzibie firmy.

Zależy nam na zbudowaniu bardziej globalnej obecności naszej marki - powiedziała Helen Parry, dyrektor zarządzająca MagnaColours. – Z naszej perspektywy operacje biznesowe pozostaną bez zmian; utrzymujemy te same kanały dystrybucji i tę samą specjalizację.

Wszystko pozostaje bez zmian, a przejęcie daje nam potencjalnie większe wsparcie finansowe dla dalszego rozwoju - potwierdził Tom Abbey, prezes Magna. - Rozwijając Magna, miałem na celu zrewolucjonizowanie branży i promowanie zrównoważonych alternatyw - nasza sprawdzona technologia osiągnęła te cele. Dzięki firmie Avient znalazłem lidera, który jest zgodny z naszymi wartościami w zakresie zrównoważonego rozwoju, który przeniesie nas na wyższy poziom i prawdziwie zglobalizuje naszą działalność. Avient był oczywistym wyborem i jestem podekscytowany, że Magna rozpoczyna swój kolejny rozdział.

Z przewidywanymi w 2021 roku przychodami na poziomie 4,3 mld USD, Avient Corporation zatrudnia około 8400 pracowników.

Opracowano na podstawie informacji portalu Printweek.