Nowe możliwości drukarek Roland
7 lip 2021 09:23

Firma Roland DG rozszerzyła możliwości swoich rolowych ploterów drukująco-tnących z serii VersaUV LEC2 oraz płaskich drukarek UV VersaUV LEC2 S-Series.

Producent poinformował, że dodanie nowych, pomarańczowych i czerwonych atramentów EUV5 z certyfikatem Greenguard Gold do oryginalnego zestawu atramentów CMYK oraz białych, a także lakieru błyszczącego i drukowalnego primera jeszcze bardziej rozszerza potencjał tych urządzeń, które zostały wprowadzone na rynek na początku tego roku.

Konfiguracja z atramentem pomarańczowym i czerwonym jest dedykowana użytkownikom, którzy pracują z markami wymagającymi doskonałości druku i wysokiej dokładności w odwzorowaniu barw.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy dodać te dwa nowe, żywe kolory do naszej serii EUV5, oferując naszym klientom rozszerzoną gamę kolorów – powiedział Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w regionie EMEA w Roland DG. - Atramenty pozwolą nowym klientom VersaUV LEC2 podjąć się realizacji jeszcze szerszego zakresu prac i tworzyć robiące wrażenie aplikacje wysokiej jakości.

Nowością jest również większa wersja opcjonalnego stołu przedłużającego, zaprojektowanego specjalnie dla plotera drukująco-tnącego LEC2-640. ET-64 bazuje na istniejącym stole przedłużającym ET-30, który według Roland DG zwiększa stabilność podczas podawania bardziej sztywnych podłoży takich jak kartony do prototypów opakowań.

ET-64 jest dostępny jako dodatek do istniejących maszyn lub jako płatna opcja wraz z zakupem LEC2-640.

Firma Roland DG zdradziła portalowi Printweek, że pomarańczowe i czerwone atramenty oraz stół przedłużający są dostępne do zamówienia od zaraz, a pierwsze dostawy atramentów „prawdopodobnie będą miały miejsce na przełomie września i października”.

Opracowano na podstawie informacji portalu Printweek