Akapit z nową maszyną do montażu okładek
8 lip 2021 09:25

Drukarnia Akapit mająca siedzibę w Lublinie to prężnie rozwijająca się firma z ugruntowaną pozycją na rynku poligraficznym. Stawiając na jakość, kładzie duży nacisk na dobór odpowiednich urządzeń, które będą w stanie sprostać najbardziej wymagającym zamówieniom.

Drukarnia Akapit świadczy usługi poligraficzne dla wydawnictw, firm poligraficznych, firm produkcyjnych, agencji reklamowych i banków stale inwestując w nowe urządzenia, a co za tym idzie powiększając nieustannie zakres oferowanych usług.

Zwiększające się w ostatnim czasie ilości zamówień w zakresie oprawy twardej skłoniły nas do podjęcia decyzji o zakupie maszyny do montażu okładki twardej, która pozwoliłaby na usamodzielnienie się i kompleksowe wykonanie oprawy twardej. Przeglądając rynek maszyn kierowaliśmy się możliwościami urządzenia, aby wachlarz prac, jakie można na nim wykonać, był jak najszerszy, jego niezawodnością oraz kompaktową budową – mówi właściciel drukarni Grzegorz Kieloch. - Bardzo ważną kwestią było dla nas również zaplecze serwisowe. Ponieważ od kilku lat korzystamy z maszyn firmy SAMED (KOSTANZA - do wstawiania bloku i BORDINO - prasa z wypalaniem rowka), które sprawdzają się świetnie, coraz mocniej zaczęliśmy zastanawiać się nad ponownym wyborem właśnie tej marki. Prezentacja, którą zorganizowała dla nas firma GRAFMASZ,  utwierdziła nas w przekonaniu, że to idealne rozwiązanie, które sprosta naszym potrzebom w 100 procentach.

Darix Evo Light to półautomatyczny stół do montażu okładki twardej o wydajności do 4 okładek/min, który cechuje solidna budowa przy zachowaniu niewielkiej powierzchni wymaganej do instalacji. Dzięki opatentowanemu systemowi wałków i szczotek możliwe jest wykonanie okładki z okienkiem oraz okładki o nieregularnym kształcie. Regulowana prędkość obrotu wałków zespołu kaszerującego, jak również szczotek zawijających pozwala na dobór odpowiednich ustawień do każdego rodzaju pracy. Możliwość wyłączenia zespołu zawijającego i pozostawienie jednocześnie samego prasowania umożliwia wklejanie „luster”. Darix Evo Light to stół, który sprawdzi się zarówno podczas produkcji okładek, jak i innych prac takich jak główki do kalendarzy, wzorniki, segregatory i wiele innych. Dzięki szybkim ustawieniom oraz prostej obsłudze personalizacja nie stanowi żadnego problemu.

Po wykonaniu pierwszych kilku prac na tym urządzeniu wiemy, że wybór tej właśnie maszyny był dobrą decyzją. Chciałbym powiedzieć również kilka słów na temat firmy GRAFMASZ, która jest dystrybutorem urządzeń firmy Samed Innovazioni na rynek polski. Firma wykazała się kreatywnym podejściem do naszych potrzeb. Cenimy również profesjonalizm ludzi tam pracujących, co da się zauważyć począwszy od etapu rozmów handlowych, a kończąc na instalacji.  Jest to dostawca maszyn, którego ofertę w pierwszej kolejności rozważymy przy naszych kolejnych inwestycjach i będziemy polecać - podsumowuje Grzegorz Kieloch.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz 

 

cript>