SCREEN wprowadza serię PlateRite Ultima 40000N
12 lip 2021 10:06

SCREEN Graphic Solutions Co., Ltd. (SCREEN GA) zakończył prace nad serią termicznych systemów CtP PlateRite Ultima 40000N. Są to  wysokowydajne modele, które  zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych form drukowych w formacie zawierającym 40 stron A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę.  Jednoczesna światowa premiera serii planowana jest na lipiec bieżącego roku.

W ostatnich latach przemysł poligraficzny coraz częściej oczekiwał  wprowadzenia wielkoformatowych (VLF) systemów CtP, które oprócz wysokiej jakości naświetlania oferują zwiększoną wydajność. Takie rozwiązania mają umożliwiać obsługę większej liczby zleceń, a także usprawnić  proces produkcji  i zmniejszyć obciążenia operatora. W odpowiedzi na te potrzeby firma SCREEN GA opracowała serię CtP - PlateRite Ultima 40000N. Są to  systemy bazujące na dwóch modelach PlateRite Ultima 36000 i 40000, które dzięki wydajności i niezawodności osiągnęły imponujące wyniki od momentu wprowadzenia serii Ultima na rynek w 2006 roku.

Oba modele PlateRite Ultima 40000N wyposażone są w najnowsze głowice naświetlające GLV. Głowice te współpracują z opatentowanymi przez SCREEN GA technologiami mocowania oraz  mechanizmem automatycznego wyważania, których celem jest zapewnienie stabilności, szybkości ekspozycji w połączeniu z najwyższą jakością ekspozycji. Linia obejmuje obecnie modele ZS i ZT, dzięki czemu drukarnie mogą dobrać odpowiedni typ do wielkości produkcji.

Model Ultima 40000N ZS jest wyposażony w pojedynczą 1024-kanałową głowicę z diodą laserową, umożliwiającą produkcję 24 płyt na godzinę, zaś model ZT jest wyposażony w dwie takie głowice, co daje wydajność do 35 płyt na godzinę.  Oba systemy są w stanie obsługiwać pojedyncze płyty o rozmiarach do 2280x1600 mm, a także posiadają możliwość załadowania dowolnymi dwiema płytami o wymiarach do 1060x1600 mm.

Stosowane formy drukowe  obejmują między innymi różne rodzaje płyt bezprocesowych dostępnych u głównych producentów. Ponieważ płyty bezprocesowe nie wymagają stosowania chemikaliów normalnie używanych w procesorach po naświetleniu, stanowią one bardziej przyjazną dla środowiska opcję, dzięki czemu pomagają zmniejszyć zużycie energii i obciążenie operatora.

Modele ZS i ZT są również kompatybilne z wielokasetowym podajnikiem automatycznym  MA-L40000N firmy SCREEN GA, zdolnym do automatycznego podawania do 300 form drukowych  z każdej kasety, oraz automatycznym podajnikiem SA-L40000N SKID, który umożliwia bezpośrednie wykorzystanie łącznie 600 form drukowych  załadowanych na paletę.

Oprócz zapewnienia znacznych oszczędności pracy i poprawy stabilności operacyjnej przez umożliwienie wydłużenia czasu ciągłej produkcji, autoloadery pomagają ograniczyć uszkodzenia i błędy załadunku, które były stałym źródłem zmartwień podczas obsługi płyt o dużych rozmiarach dla systemów VLF CtP. Dalsze wsparcie dla zwiększonej niezawodności operacyjnej zapewnia usługa sieciowa TRUST firmy SCREEN GA, która umożliwia zaawansowaną konserwację i monitorowanie online modeli PlateRite Ultima 40000N.

SCREEN GA w dalszym ciągu ugruntowuje swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie CtP i pozostaje mocno zaangażowany w dostarczanie produktów zaprojektowanych w celu zaspokojenia zarówno istniejących, jak i wschodzących potrzeb rynku. Firma ma nadzieję, że produkty te przyczynią się do długoterminowego rozwoju przemysłu poligraficznego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Screen