Future Factory na żywo z Mediolanu
15 lip 2021 14:15

Najbliższa edycja konferencji Future Factory odbędzie się 15 i 16 września w wersji bezpośredniej w Mediolanie, skąd będzie również transmitowana na żywo. Zgodnie z hasłem przewodnim Przyszłość w służbie człowieka” spotkaniu będzie przyświecała idea przyjrzenia się globalnym perspektywom kształtującym branżę opakowań.

Gospodarzem wydarzenia będzie dziennikarz i bloger, Matteo Bordone (fot). Oprócz prelegentów wymienionych przez niego we wcześniejszych zapowiedziach wydarzenia, swój udział potwierdzili także: Alec Ross, Distinguished Visiting Professor (Bologna Business School); Ivana Pais, profesor nadzwyczajny socjologii ekonomicznej (Università Cattolica del Sacro Cuore) we współpracy z Davidem Starkiem; Arthur Lehman, profesor socjologii (Columbia University); Paola Mariani, profesor nadzwyczajny prawa międzynarodowego (Università Bocconi) i prawnik (Studio Pesce & Associati w Mediolanie); Bertrand Badré, dyrektor generalny i założyciel Blue Like an Orange Sustainable Capital; Nouriel Roubini, jeden z czołowych ekonomistów amerykańskich i założyciel RGE Monitor, doradca w Międzynarodowym Funduszu Walutowym oraz Banku Światowym.  

Według zapowiedzi organizatorów tematyka konferencji dotyczyć będzie między innymi: zrównoważonego rozwoju, kontekstu ekonomicznego i sił kształtujących branże w latach 20., nowych form organizacji, społecznej odpowiedzialności biznesu, uwarunkowań prawnych i globalnych regulacji mających wpływ na funkcjonowanie sektora.

Wrześniowe wydarzenie zapowiada się szczególnie ze względu na odbywający się podczas jego trwania drugi etap spotkań sektorowych między Włochami a Niemcami. Bilateralne rozmowy są promowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii.

Ponadto odbędą się dwie dyskusje przy okrągłym stole. W rozmowach na temat zrównoważonego rozwoju branży opakowaniowej uczestniczyć będą goście specjalni -  właściciele marek Nestlè, Henkel i Euro Company. Natomiast druga dyskusja dotycząca analizy społecznej odpowiedzialności biznesu odbędzie się z reprezentantami Penny Market, Esselunga i Leroy Merlin. Nie zabraknie także debat w całym łańcuchu dostaw, w których udział wezmą producenci technologii, reprezentanci drukarń i papierni.

Future Factory 2021 jest organizowana przez stowarzyszenie Acimga przy wsparciu ITA (Włoskiej Agencji Handlu), agencji rządowej, która wspiera rozwój biznesu włoskich firm za granicą i promuje Włochy jako miejsce opłacalnych inwestycji.

Acimga jest stowarzyszeniem włoskich producentów maszyn dla przemysłu graficznego, papierniczego i przetwórczego. Od 1947 roku reprezentuje rozmaite technologie drukowania, pakowania i przetwarzania dla wszystkich zastosowań i dla wszystkich rodzajów materiałów.

Acimga co roku organizuje konferencję Future Factory, wydarzenie, które wyznacza kierunki rozwoju branży graficznej i komunikacyjnej, stwarzając okazję do spotkań całej społeczności. Dzięki Future Factory Acimga buduje dialog w łańcuchu dostaw na rynkach przetwarzania, druku opakowań, etykietowania oraz druku komercyjnego i przemysłowego.

Opracowano na podstawie informacji Acimga