Grupa Marabu coraz silniejsza
19 lip 2021 09:41

Jeden z wiodących producentów farb, Marabu Group poinformował o nabyciu firmy ICON Inks. Posunięcie to ma rozszerzyć międzynarodowy zasięg przedsiębiorstwa i wzmocnić jego pozycję na arenie międzynarodowej przez rozwijanie portfela produktów do druku na tekstyliach.

Wiążemy duże nadzieje z tym przejęciem - mówi Jon Bultemeyer, wiceprezes wykonawczy działu farb sitodrukowych i tampondrukowych i dodaje: Zawsze staramy się identyfikować segmenty z dobrymi perspektywami na przyszłość. Do niedawna świadomie nie skupialiśmy się na tekstyliach. Jednak otoczenie rynkowe jest bardzo dynamiczne i ważne jest, aby nasza działalność opierała się na szerokich podstawach. Druk na tekstyliach pozostaje jednym z największych światowych segmentów sitodruku. ICON Inks to wiodąca marka, a przejęcie daje nam dostęp do nowych rynków i nowych umiejętności. Produkty marki ICON cieszą się dużym zainteresowaniem w Azji i są cennym dodatkiem do istniejącej oferty.

Marabu poszerza zakres zastosowań

Zakup ICON pozwala rozszerzyć zakres zastosowań produktów o druk na tekstyliach. W 2020 roku Marabu wprowadziła na rynek swoje pionierskie rozwiązanie o nazwie Maqua Pad MAP - pierwszą na świecie farbę do tampondruku na bazie wody. Produkty ICON Inks są idealnym uzupełnieniem istniejącego portfolio i pomogą w skoncentrowaniu się na rozwiązaniach na bazie wody, a także rozszerzeniu zasięgu drukowania na tekstyliach.

Jak podkreśla Jon Bultemeyer: Druk tekstylny to dla nas fascynująca dziedzina. Farby różnią się w zależności od rodzaju, od przypadku użycia. Mogą być oparte na wodzie, rozpuszczalniku lub silikonie. Obecne produkty ICON Inks są używane przez wielu wiodących producentów, głównie w Azji. Marabu początkowo będzie nadal oferować istniejące portfolio w niezmienionej formie, dzięki czemu klienci ICON Inks mogą być pewni jakości nabywanych produktów. Z czasem Marabu planuje jednak rozszerzyć ofertę produktową na cały świat zwiększając zakres swojej działalności.

Ulepszona obsługa klienta

Integracja z ICON Inks umożliwi Marabu rozszerzenie i poprawę usług na rynkach azjatyckich. Formuły dostosowane do regionalnych wymagań klientów oraz wykorzystanie lokalnych surowców w produkcji mają zwiększyć sprawność biznesową firmy. Lokalna produkcja i logistyka zapewnią większą orientację na klienta i wniosą kluczowy wkład w obniżenie emisji gazów cieplarnianych.

Zgodnie z planem inwestycja ma wzmocnić obecność Marabu w Azji. Aby zapewnić wysokiej jakości lokalną obsługę klienta i wsparcie, personel zostanie oddelegowany do trzech lokalizacji. Wschodnie Chiny będą wspierane przez regionalną centralę w Szanghaju, a Południowe Chiny przez Shenzhen. Producent ma także do dyspozycji trzecią siedzibę - w Hongkongu. Na czele wszystkich lokalizacji stoi dyrektor generalna, Alexandra Taulin.

Marabu to jeden z wiodących światowych producentów płynnych powłok i farb sitodrukowych, cyfrowych i tampondrukowych. Historia firmy sięga 1859 roku, gdy oferowała jedne z pierwszych w branży rozwiązania do zastosowań przemysłowych i projektowania graficznego. Dzięki 16 filiom i wyłącznym partnerom dystrybucyjnym Marabu oferuje produkty w ponad 90 krajach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Marabu