Kern wprowadza nowy system kopertujący
20 lip 2021 09:37

Firma Kern, jeden z największych światowych producentów systemów opracowania korespondencji, rozszerza swoje portfolio rozwiązań o nowy system kopertujący oraz wprowadza szybszą wersję modelu Kern 1600.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy: Premierowy model oznaczony symbolem 3200 jest jedynym systemem w swojej klasie wydajności, który może być wyposażony w więcej niż jeden podajnik kopert. Innowacja umożliwia automatyczne przełączanie kopert między formatami C4, C5 i DL podczas wykonywania wielu zadań, co oznacza możliwość nieprzerwanego przetwarzania.

Jak zapewnia producent, maszyna może być używana wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na elastyczne i złożone projekty, w których kluczowa jest wydajna obsługa zarówno przesyłek transakcyjnych, jak i direct mail.

Kompatybilna z pakietem oprogramowania Kern maszyna może obsługiwać papier o gramaturze od 70 do 120 g/m² i może być wyposażona w maksymalnie 16 stacji roboczych, jak również możliwe jest uzupełnienie jej o system druku cyfrowego Print@Exit.

Model 3200 będzie dostępny w wersjach z trzema prędkościami. Początkowa wersja urządzenia będzie oferować przepustowość do 24 000 kopert na godzinę, natomiast pozostałe dwa modele będą pracowały z mniejszą i większą prędkością.

Nowością jest również szybsza wersja istniejącego modelu 1600. Jak stwierdza producent: Ta seria została ulepszona i udoskonalona, ​​a teraz jest dostępna w formatach z trzema prędkościami: 8000, 12 000 lub 16 000 kopert na godzinę.

Modułowa konstrukcja Kern 3200 jest idealna dla dzisiejszych oczekiwań dotyczących przesyłek direct mail i przetwarzania wielu zadań na tej samej maszynie. Zapewnia ochronę inwestycji na przyszłość i uzupełnia nową platformę firmy Kern - powiedział David Cox, szef sprzedaży Kern w Wielkiej Brytanii.

Dzięki temu, że przesyłki reklamowe ponownie zyskały na znaczeniu podczas pandemii, nowo rozszerzona rodzina maszyn jeszcze lepiej spełnia wymagania budżetowe naszych klientów - dodał David Cox.

Nowe maszyny będą dostępne w sprzedaży od września br., a przewidywane terminy realizacji zamówień to pierwszy kwartał 2022 r. Zarówno serie 3200, jak i 1600 będą oferowane w cenach podobnych jak modele już istniejące na rynku, takie jak np. BlueCrest i Böwe. Oferowane obecnie urządzenia serii 3600 nadal pozostaną w sprzedaży.

Opracowano na podstawie informacji portalu Printweek