IM GROUP instaluje podwójną mieszalnię farb
22 lip 2021 14:00

Niedawno przekształcona firma IM GROUP (dawniej Inkmaker Group) zakończyła instalację podwójnego mieszalnika farb w międzynarodowej centrali SAMOGRAPH w Sant'Anastasia w Kampanii we Włoszech.

Dwie stacje mieszania zostały zainstalowane w SAMOGRAPH  w celu zautomatyzowania i przyspieszenia produkcji. Stacje wyposażone są w legendarne głowice dozujące „Polare Offset” firmy IM GROUP, sterowane przez oprogramowanie grupy Inkpro. Głowice dozujące zdolne do dozowania do 20 barwników i dodatków mają wydajność do 30 litrów farb offsetowych, które można dozować do wiader lub beczek z precyzją do 0,1 g. Zautomatyzowana linia produkcyjna oferuje pełną identyfikowalność zgodną z certyfikatami ISO Food, rejestrację receptur, raportowanie produkcji oraz dostosowywanie parametrów dozowania w celu optymalizacji czasów i warunków produkcji. Jedna stacja przeznaczona jest do mieszania farb dla opakowań spożywczych, a druga do farb konwencjonalnych.

Jesteśmy bardzo dumni z tej instalacji; jest to niezwykle elastyczny i wydajny system, napędzany przez najnowocześniejszą technologię. Dzięki wysiłkom naszego wielokrotnie
nagradzanego zespołu ds. oprogramowania, Inkpro wyróżniło się jako lider w branży -
powiedział Alessandro Tallone, area sales manager z IM GROUP odpowiedzialny za zabezpieczenie projektu.

SAMOGRAPH to wiodący od ponad dwóch dekad producent i dystrybutor farb i materiałów do druku, specjalizujący się w technikach drukowania takich jak offset, UV, fleksografia i w druku dla branży spożywczej.

Precyzja zautomatyzowanego dozowania w połączeniu z szybkością produkcji i identyfikowalnością zleceń pracy dwóch stacji mieszania IM Group dała nam przewagę, której szukaliśmy - powiedział Salvatore Montella, dyrektor SAMOGRAPH. - Jakość i serwis zawsze stawiały IM GROUP powyżej konkurencji, a dzięki doświadczeniu tak wielu firm w ramach jednej grupy klienci zyskują jeszcze więcej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Graw