Trotec przedstawia oprogramowanie laserowe Ruby
23 lip 2021 13:00

Oprogramowanie laserowe Ruby na nowo definiuje pracę z laserem. Towarzyszy użytkownikowi w procesie od pomysłu do gotowego produktu. Oferuje wartość dodaną dla grawerów, drukarń, wytwórców oraz szkół. Platforma gwarantuje rentowne przetwarzanie zamówień online i po raz pierwszy dostarcza użytkownikom sieciowe i w pełni cyfrowe rozwiązanie.

Inteligentna przyszłość

Maszyny laserowe w przyszłości będą w pełni zdigitalizowane  - zapewnia dr Andreas Penz, dyrektor zarządzający Trotec Laser GmbH.  - Zespół Trotec od kilku lat intensywnie pracował nad nową generacją oprogramowania. Nowa, skalowalna architektura oprogramowania została stworzona od zera. Teraz zamówienia klientów będą mogły być realizowane znacznie szybciej. W ten sposób ponownie wyznaczamy nowe standardy w naszej branży. Nasi klienci będą czerpać z tego korzyści już od samego początku. Będą mogli rozpocząć cyfrową zmianę w swojej firmie, by przygotować ją na przyszłość – mówi Penz, podkreślając tym samym misję marki Trotec i znaczenie digitalizacji.

Oprogramowanie graficzne do lasera

Zarówno tworzenie projektów, elementów zawierających zdjęcia lub napisy, jak i wprowadzanie poprawek jest szybkie i proste. Wszystkie narzędzia, których potrzebuje użytkownik lasera, znajdują się już w oprogramowaniu. Ruby umożliwia bezpośrednie importowanie plików pdf, svg, png, ai itp. Złożony proces przesyłania prac z programu graficznego do lasera nie jest już potrzebny. Te funkcje skracają o połowę czas potrzebny na przygotowanie produktu od fazy pomysłu do ukończenia – podsumowuje Penz.

Wiele laserów, nieograniczona liczba użytkowników, dostęp z dowolnego miejsca

Oprogramowanie Ruby łączy urządzenia laserowe w jedną sieć – lokalnie lub zdalnie. Zadania mogą być wysyłane do wielu urządzeń z komputera PC lub Mac. Są wgrywane do zintegrowanej bazy maszyny laserowej i przetwarzane bez konieczności podłączania komputera. Dzięki innowacyjnemu procesowi projekty mogą być przygotowywane przez jednego użytkownika, a realizowane przez innego – niezależnie od miejsca: w biurze, domu lub warsztacie. Poprzez zintegrowany i etapowy proces pracy Trotec dokonuje przełomu w zakresie zarządzania użytkownikami.

Pracuj na komputerze Mac lub PC. Pełna niezależność od systemu operacyjnego

Nowa platforma uruchamiana w przeglądarce internetowej oferuje użytkownikom laserów możliwości, na które od dawna istniało zapotrzebowanie, ale dotychczas nie były dostępne - całkowitą niezależność od systemu operacyjnego.

Ruby oraz Speedy 400 stanowią teraz jedno – najinteligentniejszy i najszybszy laser na świecie

Ruby – najinteligentniejsze oprogramowanie laserowe oraz Speedy 400 – najszybsza grawerka laserowa na świecie – stają się jednością. “Speedy 400 Run on Ruby” wyposażony jest w panel dotykowy, który umożliwia pracę lasera w sieci za pomocą połączenia Ethernet lub WiFi bez konieczności podłączania dodatkowego komputera.

Wszyscy użytkownicy ploterów laserowych z serii Speedy mogą skorzystać z Ruby 2

Wraz z oficjalną premierą wszyscy właściciele grawerek laserowych z serii Speedy mogą czerpać korzyści z Ruby. Każda maszyna z serii Speedy może zostać zaktualizowana o oprogramowanie Ruby bezpłatnie do 31 października 2021 r. Przy zakupie nowego systemu laserowego Speedy,  Ruby jest dodawane bezpłatnie. Od 1 listopada 2021 r. aktualizacja do Ruby będzie odpłatna. Proces aktualizacji jest prosty – parametry materiałów oraz prace laserowe zostaną przeniesione do nowego oprogramowania.

Ruby jest dostępne do pobrania od 15 lipca na stronie ruby.troteclaser.com.

Opracowano na podstawie informacji firmy Trotec

 

cript>