Rosną koszty surowców
28 lip 2021 09:13

Wraz z wieloma innymi dostawcami Flint Group Commercial, Publication and Sheetfed Inks (CPS), jeden z wiodących dostawców farb do druku arkuszowego i rolowego dla światowego przemysłu poligraficznego, staje w obliczu stałego wzrostu kosztów surowców.

Tony Lord, prezes Flint CPS Inks, powiedział: Rok 2021 był trudny dla producentów w całym łańcuchu dostaw dla branży druku komercyjnego i opakowaniowego. Odczuliśmy zwiększenie kosztów surowców wynikające zarówno z dostępności materiałów, jak i transportu. Gwałtowny wzrost cen materiałów do produkcji farb wywarł już dramatyczny wpływ na naszą branżę, a trwający kryzys wydaje się nie mieć końca.

W pierwszej połowie 2021 r. firma Flint CPS współpracowała ze swoimi klientami, aby sprostać wymagającym warunkom rynkowym i miała nadzieję, że pod koniec roku rynek osiągnie pewną stabilność. Niestety, spółka nie odczuwa jeszcze poprawy dostępności surowców, co w połączeniu z obciążeniami związanymi z globalnym transportem i logistyką skutkuje dalszymi podwyżkami.

Tony Lord zapewnia:  Zespoły operacyjne i zaopatrzeniowe Flint CPS kontynuują wysiłki, aby złagodzić wielokrotne wzrosty kosztów nakładanych na naszą działalność, jednak pewne jest, że wraz z dalszym wzrostem opłat nasz biznes nie będzie w stanie udźwignąć ich w całości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Flint Group CPS