Nowa siedziba firmy XAAR
29 lip 2021 09:12

Firma Xaar poinformowała o otwarciu nowej siedziby w miejscowości Cambridge. Oficjalnej ceremonii przewodniczyli prezes Andrew Herbert, dyrektor generalny John Mills, dyrektor finansowy Ian Tichias i dyrektor generalny działu głowic drukujących Graham Tweedale.

Decyzja o nowej lokalizacji wynika ze strategii transformacji marki Xaar oraz uruchomienia platformy ImagineX. Obie inicjatywy mają na celu koncentrację firmy na rozwoju technologii atramentowej.

Zlokalizowany w Cambridge Business Park obiekt łączy funkcje finansowe, HR, prawne i marketingowe przedsiębiorstwa. W budynku znajduje się także innowacyjne laboratorium badawczo-rozwojowe. Nowe biura zaprojektowane z myślą o poprawie warunków pracy zespołu uwzględniają zaangażowanie Xaar w ideę elastycznego zatrudnienia pracowników. Co ważne, pomieszczenia zapewniają również znacznie mniejszy ślad węglowy, a ich funkcjonowanie koncentruje się na celach zrównoważonego rozwoju.

Główna siedziba firmy mieszcząca się w Waterbeach realizuje większość funkcji korporacyjnych, natomiast zakład produkcyjny w Huntingdon pozostanie kluczowym elementem zaangażowania Xaar w innowacje, współpracę z klientami i wykorzystywanie nowych możliwości rynkowych.

John Mills tak skomentował otwarcie nowej siedziby: Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa w Cambridgeshire, a nasze nowe biura zapewnią najlepsze środowisko pracy, które pomoże nam kontynuować globalny rozwój przemysłowych technologii atramentowych na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar