Drukarnia Diana uruchamia Rapidę 105
2 sie 2021 09:43

Drukarnia Diana, wyspecjalizowany dostawca opakowań z tektury falistej działający w mieście Iwanowo (Rosja) rozpoczął produkcję na offsetowej maszynie arkuszowej z nowej serii Rapida 105. Jest to druga obok wcześniej zakupionego modelu półformatowego maszyna Rapida firmy Koenig & Bauer.

Rapida 105 obsługująca arkusze o maksymalnym formacie 740 × 1050 mm została umieszczona na cokole 555 mm, aby umożliwić drukowanie opakowań, co pozwala na przetwarzanie stosów o wysokości do 1,6 metra. Obszerna lista wyposażenia obejmuje systemy myjące CleanTronic, kanały atramentowe EasyClean oraz suszarki VariDry. Pomiar koloru w linii odbywa się za pomocą systemu QualiTronic ColorControl co gwarantuje wysoką jakość drukowanych i powlekanych arkuszy. Rapida 105 otrzymuje z przygotowalni instrukcje dotyczące ustawień za pośrednictwem CIPLink X.

Drukarnia Diana została założona w 2008 roku i od tego czasu rozwija się dynamicznie. Ponieważ Iwanowo jest centrum przemysłu tekstylnego, opakowania dla tego sektora stanowią dużą część portfolio produktów. Ikea i Askona, największy producent materacy w Rosji, również należą do znanych klientów firmy.

Wiele projektów opakowań obsługiwanych przez drukarnię jest znacznie bardziej skomplikowanych niż standardowy składany karton. Diana posiada własne biuro projektowe opakowań i uważa umiejętność realizacji złożonych, skomplikowanych projektów za jeden ze swoich głównych atutów. Ważną rolę odgrywają również możliwości kolorystyczne i ciekawe opcje wykończeniowe.

Jak podsumowuje dyrektor Oleg Gospodinov: W ciągu ostatnich dwóch lat potroiliśmy liczbę przetwarzanych tektur i papierów powlekanych. Nasza powierzchnia produkcyjna i magazynowa również wzrosła trzykrotnie. Decydującą rolę w tym procesie odegrała innowacyjna technologia Rapida.

Opracowano na podstawie informacji Koenig & Bauer

cript>