Na problemy – INFOGRAF
15 sie 2021 15:56

Wiele razy nasi klienci pytają o rozwiązanie różnych problemów technologicznych. W związku z tym, że w swojej ofercie mamy maszyny do produkcji pudełek z tektury introligatorskiej tzw. rigidbox, zadbaliśmy też o katalog urządzeń do przygotowania surowca pod produkcję na tych maszynach.

Wielu producentów ma problemy na etapie przygotowania tektury do klejenia pudełek. Część z nich sztancuje na tyglach i wyrywa narożniki, część z nich frezuje siatkę pudełka i również wyrywa lub wycina narożniki, które w obydwu przypadkach są odpadem. 

Firma Infograf ma w swojej ofercie automat frezujący z automatycznym wyrywaniem narożników SW900QS. Pozwala to na przygotowanie z tektury pudełka, które jest już gotowe do klejenia, bez konieczności wyrywania narożników. Maszyna SW900QS będzie prezentowana podczas targów RemaExtra w dniach od 15 do 17 września tego roku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska F10 hala F.

Dowodem na to, że nieustannie się rozwijamy i poszukujemy lepszych rozwiązań dla klientów, jest między innymi poszerzenie oferty firmy Infograf o maszyny introligatorskie. Obecnie oferujemy falcerki XP CP 47, CP 66, CP 78, CP 80, w konfiguracji od czterech do dwunastu kaset na pierwszym zespole, z kasetami lub nożami na pozostałych zespołach, podawaniem ze stosu lub rota-cyjnym i różnymi prasami na wykładaniu. Pozwala to na skonfigurowanie maszyny pod potrzeby każdego klienta. 

Do naszego katalogu dołączył też automat do produkcji okładek XC 60 Plus. Jest to maszyna typu Horauf BM, która pozwala na produkcję okładek z prędkością do 60 okł./min. Ważną różnicą w stosunku do zachodnich maszyn tego typu jest system przenoszenia okładki do zawinięcia, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek zarysowań okleiny. 

System zawijania okleiny jest dzielony, co pozwala na dokładne oklejanie okładek o różnych kształtach, bez konieczności zmiany głowic. Infograf w swojej ofercie ma też wolniejsze automaty do produkcji okładek QFM 460, 600 lub 700, które z powodzeniem produkują okładki dla małych i średnich nakładów. Natomiast automat XC 60 Plus jest doskonałą alternatywą dla klientów, którzy potrzebują wydajniejszej maszyny, nieustępującej możliwościami maszynom zachodnim tego typu.

Zmorą wielu klientów jest wklejanie tasiemek. Każdy notes lub kalendarz takie ma. Dla tych klientów mamy w ofercie automat do wstawiania tasiemek XC Dairy/Netbook Ribbon, który pracuje z prędkością 50 cykli/min. Z tej samej serii mamy w ofercie automaty do wklejania gumek na okładki. Jest to również często problem, a praca ręczna już się nie opłaca. Automat do wklejania gumek pracuje z prędkością do 30 okł./min. Za jednym przejściem okładki jest wycinany otwór w okładce, odmierzana gumka, przepychana przez otwór i przyklejana na gorący klej. 

Inną ciekawą propozycją jest linia do produkcji książeczek dla dzieci. Wiele razy otrzymywaliśmy zapytania, czy mamy taką maszynę w ofercie – już mamy. Jest to automat CP ASJ 500, który produkuje do 4200 książeczek na godzinę. Linia jest wyposażona w system zbierania kart, sklejania ich plecami oraz trójnóż przygotowujący blok do montażu z okładką. Oddzielna linia służy do montażu bloku z okładką. 

Wszystkie te maszyny są bardzo dobrej jakości, wykonane na podzespołach znanych firm takich jak: Siemens, Nordson, Schneider, Eurovac, Festo czy innych znanych i cenionych producentów podzespołów, co gwarantuje wysoką jakość maszyny oraz jej niezawodną pracę. 

Ciekawą propozycją, jaka znalazła się ostatnio w ofercie firmy Infograf, jest automat do złocenia MF-CSM 150, który może pracować tak na gotowych okładkach, jak i na okleinach. 

Jesteśmy przekonani, że firma Infograf może być kompetentnym partnerem w doborze maszyn i urządzeń potrzebnych dla drukarni czy introligatorni. Zapraszamy do 

odwiedzenia naszego stoiska i bezpośredniej rozmowy o waszych potrzebach i problemach technologicznych, nad którymi chętnie się pochylimy. 

Artykuł sponsorowany

 

InfoGraf Sp. z o.o.   I   Al. 11 Listopada 159   I   66-400 Gorzów Wlkp

biuro: +48 513 700 322   I   tel. kom.: +48 501 262 552   I   tel. kom.: +48 501 790 552   I   biuro@infograf.eu   I   www.infograf.eu