Epson prezentuje nowe głowice drukujące
18 sie 2021 09:52

Firma Epson zamierza wprowadzić na rynek dwa nowe modele głowic drukujących z serii PrecisionCore, przeznaczonych do szybkiego drukowania wysokiej jakości oznakowań.

Producent poinformował, że nowe głowice serii T będą dostępne w drugiej połowie roku podatkowego 2021 kończącego się w marcu 2022 roku.

Model T3200-U3 umożliwia równoczesny czterokolorowy druk w kolorach CMYK z dużą prędkością. Zastosowana w tym przypadku innowacja w postaci wbudowanego podgrzewacza umożliwia drukowanie przy użyciu bardzo lepkiego atramentu UV. Rozwiązanie ma poszerzyć zakres możliwych zastosowań, przydatnych szczególnie w branżach oznakowań i opakowań.

W tym samym czasie zostanie wprowadzona na rynek wersja dwukolorowa T1600-U3.

T3200 jest wyposażony w precyzyjnie przetwarzany mechanizm pozycjonowania, który według firmy Epson pomaga producentom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zarówno głowice T3200, jak i T1600 mają efektywną szerokość druku 67,2 mm i siłownik piezoelektryczny, który umożliwia wyrzucanie większych kropli atramentu przy wyższych częstotliwościach. Według producenta ułatwia to szybsze drukowanie bez pogorszenia jakości obrazu i bez wpływu na łatwość instalacji.

Głowice T3200 i T1600 można elastycznie konfigurować, aby umożliwić klientom dostosowanie do wielu różnych typów maszyn drukujących o różnej liczbie kolorów i szybkości. Na przykład T3200 może być wyposażona w atrament CMYK, a T1600 – w  specjalne atramenty takie jak kolor biały i lakier.

Paddy O’Hara, kierownik ds. rozwoju biznesowego głowic drukujących OEM w Epson powiedział: Wprowadzając na rynek serię T, oferujemy naszą siódmą rodzinę głowic drukujących, odkąd udostępniliśmy naszą technologię na świecie. Ta głowica drukująca, specjalnie zaprojektowana do zastosowania w urządzeniach  naszych klientów, umożliwia jeszcze łatwiejszą integrację.

Spodziewam się, że ta wszechstronna głowica będzie używana zarówno w kompaktowych wieloprzebiegowych aplikacjach UV, jak i w wąskich jednoprzebiegowych zastosowaniach obejmujących etykiety, opakowania i druk zabezpieczający. Istnieją również możliwości wykorzystania jej w produkcji addytywnej i druku funkcjonalnym. Patrząc w przyszłość, ulepszona linia głowic drukujących ma szeroki zakres zastosowań właśnie po to, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów.

Firma Meteor Inkjet potwierdza, że opracowuje elektronikę i oprogramowanie napędu dla głowic serii T, a także nową głowicę D3000, pierwszą w firmie Epson obsługującą cyrkulację atramentu na poziomie dysz.

Dyrektor sprzedaży firmy Meteor, Jonathan Wilson, powiedział: Współpraca z firmą Epson pozwoli naszym wspólnym klientom korzystać ze wszystkiego, co mają do zaoferowania nowe głowice drukujące. Elektronika i oprogramowanie firmy Meteor zapewniają producentom OEM najszybszy i najłatwiejszy sposób na uwolnienie potencjału głowic, umożliwiając konstruktorom systemów druku zmniejszenie ryzyka związanego z projektowaniem i dostawą doskonałych przemysłowych atramentowych maszyn drukujących.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week